دست خالی برنامه جامع زعفران از بودجه 93
برنامه جامع زعفران
 
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: به‌رغم تأکیدات نمایندگان و مزیت اقتصادی زعفران در توسعه صادرات غیرنفتی، برنامه جامع زعفران نتوانسته در لایحه بودجه 93 اعتبارات مناسبی جذب کند.
محمد اسماعیل‌نیا افزود: برنامه جامع زعفران در لایحه بودجه 91، رقمی بیش از 100 میلیارد ریال گرفته بود که می‌توانست برای ساماندهی وضعیت صادرت زعفران هزینه شود، هرچند به‌علت عدم تحقق درآمدهای واقعی دولت، بخشی از تخصیص‌ها نیز با چالش‌هایی روبه‌رو شده بود، اما در مجموع اختصاص ردیف بودجه به ساماندهی زعفران از ضرورت‌های توسعه صادرات غیرنفتی است.
وی خاطرنشان کرد: فراکسیون توسعه صادرات غیرنفتی مجلس تلاش می‌کند با تمرکز بر مزیت‌های اقتصادی به‌ویژه در بخش کشاورزی، توجه دولت را به امکانات و ابزارهای اقتصادی برای رشد این صنایع متمرکز کند.
نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی اختصاص مشوق صادراتی و همچنین یارانه‌های حمل و نقل و استفاده از ابزارهای بازاریابی دولت در سفارتخانه‌ها را از مهم‌ترین حمایت‌های مادی و معنوی دولت برای توسعه صادرات غیرنفتی برشمرد.
 
منبع : iana.ir
 
 برنامه جامع زعفران ,بودجه 93,زعفران,تولید و صادرات زعفران ,لایحه بودجه,مواردبودجه 92, کمیسیون کشاورزی,مزیت اقتصادی زعفران,  توسعه صادرات غیرنفتی,صادرات غیرنفتی,صادرت زعفران,کاشت زعفران
 
 
 

نوشته شده در 15/10/1392 ساعت 00:23:50 توسط محمد یزدانی


بازگشت به صفحه صنایع غذایی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید