دستورالعمل مصرف نانو کود برای ذرت
دستورالعمل مصرف نانو کود برای ذرت

دستورالعمل مصرف نانو کود برای ذرت :

روش آبیاری در ذرت عمدتاً به دو شکل است: 1- جوی و پشته، 2- قطره ای

 

1 – نانوکود بیولوژی ویژه ذرت را می توان به صورت بذرمال استفاده نمود. در روش بذرمال قبل از کاشت به ازای بذر هر هکتار (حدود 15 تا 30 کیلوگرم) یک کیلوگرم بذرمال می گردد (روش بذرمال در راهنمای کود وجود دارد). در صورتیکه در این مرحله بذرمال انجام نگیرد به روش 2 عمل گردد:

در هر دو حالت به روش ذیل توصیه کودی ارائه می گردد:

2 – در مرحله ارتفاع 15 تا 20 سانتی متری به ازای هر هکتار 5/1 کیلوگرم نانوکودبیولوژی ویژه ذرت همراه با آب آبیاری استفاده گردد. (در صورتیکه از روش بذرمال استفاده نگردد می بایست این مرحله طی دو نوبت متوالی همراه با آب آبیاری انجام شود)

3 – در مرحله ارتفاع حدود 60 سانتی متری به ازای هر هکتار 5 کیلوگرم ماکرمیکرو کامل طی دو مرحله آبیاری (جمعاً 10 کیلوگرم) استفاده گردد.

4 – در ارتفاع 1 متر و قبل از ظهور گل از نانوکلات ZFM     سوپرپلاس به میزان 2 کیلوگرم در هکتار همراه با آب آبیاری و یا به نسبت 1 در هزار به صورت محلول پاشی استفاده گردد.(این عمل برای ذرت ضروریست زیرا موجب افزایش گرده افشانی، افزایش باروری و افزایش دانه بندی بلال ها می گردد)

5 – پس از تشکیل غلافها و قبل از رسیدگی به ازای هر هکتار 4 کیلوگرم ماکرومیکرو کامل بیوزر + 1 کیلو نانو کود بیولوژی ویژه ذرت (یا چندمنظوره) مخلوط و همراه با آب آبیاری وارد زمین گردد.


نوشته شده در 23/08/1395 ساعت 17:14:58 توسط samira


بازگشت به صفحه نانو کود


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید