مدیریت

دوازده هزار تن ماهي تولیدی در چهار محال
دوازده هزار تن ماهي تولیدی در چهار محال

دوازده  هزار تن ماهي تولیدی در چهار محال

پرورش دهندگان ماهی در چهارمحال و بختیاری پارسال 12 هزار تن گوشت سفید تولید و روانه بازار کردند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما( واحد مرکزی خبر) مدیر شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: این استان، با دارا بودن 407 مزرعه پرورش ماهی یکی از قطب‌های برتر تولید کننده ماهی در سطح کشور است.
پرویز منصوری با بیان اینکه شهرستان اردل بیشترین میزان تولید ماهیان سردابی را در مقایسه با دیگر شهرستان های این استان به خود اختصاص داده است، افزود: 35 مزرعه تکثیر ماهی در استان چهارمحال و بختیاری، سالیانه 45 میلیون قطعه بچه ماهی تولید می کند و 6 کارخانه تولید خوراک آبزیان هم با ظرفیت 136 هزار تن در سطح استان فعالیت دارند.
منصوری گفت: شرایط آب و هوایی مناسب این استان برای پرورش ماهیان سردابی، زمینه اشتغال 1500 نفر را به صورت مستقیم و 4500 نفر را به صورت غیر مستقیم در این زمینه فراهم کرده است .
وی با اشاره به تولید مازاد بر مصرف ماهیان سردابی در استان چهارمحال و بختیاری گفت: ماهیان سردابی تولیدی چهارمحال و بختیاری، علاوه بر فروش در بازار داخلی استان، به استان های همجوار و کشورهای آسیای میانه نیز صادر می‌شود.
چهارمحال و بختیاری 10 سال پیاپی، رتبه اول پرورش ماهیان سردابی در کشور را به خود اختصاص داده است.
منبع:شهرکرد/ خبرگزاری صدا و سیما 
 

نوشته شده در 21/01/1394 جمعه ساعت 16:41:42 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه پرورش ماهی سردابی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
ترجمه تخصصی متون شیلاتی

با سلام 

به اطلاع کاربران عزیز می رساند که کلیه متون تخصصی شیلاتی در کمترین زمان ممکن با هزینه مناسب توسط کادر مجرب انجام و در خدمت شما قرار میگیرد

با تشکر مدیریت

email : tarjome.shilat@gmail.com