مطالب پر بازدید
فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


دوره‌های آموزشی کاشت گل محمدی
دوره‌های آموزشی کاشت گل محمدی

دوره‌های آموزشی کاشت گل محمدی

با استقبال سازمان فنی و حرفه‌ای از تشکیل دوره‌های آموزشی برای تربیت کشاورزان، می‌توانیم برای افراد علاقه‌مند به گیاهان دارویی به‌ویژه گل محمدی و فرآورده‌های آن، دوره‌های سه تا چهارماهه را برگزار کنیم.
 
دبیر انجمن تولیدکنندگان و فرآورده‌های گیاهی و دارویی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، با تأکید بر اینکه آنچه در تولید بیشترین اهمیت را دارد و صداقت و شرافت افراد در کار است، گفت: چنانچه تولید سالم داشته باشیم، گلاب ایران بهترین در جهان خواهد بود.
جعفر میرفخرایی با تأکید بر اینکه ما همگی در جامعه مسئول سالم‌سازی مواد مصرفی و سلامت جامعه هستیم، افزود: امروزه مردم به محصولات ارگانیک گرایش پیدا کرده‌اند، با فرهنگ‌سازی باید بتوانیم این روند را سریع‌تر جلو ببریم و یکی از محصولات ویژه که می‌توان کشت آن را توسعه داد، تولید گل محمدی ارگانیک است.
وی نقش انجمن‌ها و تشکل‌ها را در افزایش تولید حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: عملکرد انجمن‌ها و تشکل‌ها وابسته به توانمندی مدیریتی آنها است و قابلیت افراد و حس مسئولیت‌پذیری آن‌ها است که می‌تواند منجر به پیشبرد اهداف آنها، پویایی و فعالیت رو به جلوی آنها شود.
دبیر انجمن تولیدکنندگان و فرآورده‌های گیاهی و دارویی با اظهار تأسف از اینکه تاکنون گل محمدی به‌عنوان گیاه دارویی وارد عرصه مصرف نشده است و تقاضایی نیز وجود ندارد، ادامه داد: باید با انتقال ایده‌های خود به دیگر افراد و تغییر طرز فکر جامعه، تحول عظیمی را در این حوزه به‌وجود آوریم.
میرفخرایی با اشاره به اینکه سازمان فنی و حرفه‌ای از تشکیل دوره‌های آموزشی برای تربیت کشاورزان استقبال می‌کند و امکانات لازم را در اختیار افراد قرار می‌دهد، پیشنهاد کرد: می‌توانیم برای افراد علاقه‌مند به گیاهان دارویی به‌ویژه گل محمدی و فرآورده‌های آن، دوره‌های سه تا چهار ماهه را برگزار کنیم.
وی یادآور شد: تشخیص تقلب در گلاب به عهده سازمان غذا و دارو است، ما تنها می‌توانیم سکان این کار را به افراد کاربلد دهیم و با فرهنگ‌سازی، تقلب در گلاب را کاهش دهیم.
میرفخرایی با عنوان اینکه برای تداوم راه باید هرچه زودتر فعالیت‌های شایسته‌ای را آغاز کرد، اظهار داشت: باید به این نتیجه برسیم که با در کنار هم بودن و کمک به یکدیگر، می‌توانیم موجبات پیشرفت را فراهم کنیم، چون هدف همه ما یکی است، با پتانسیل موجود در کشور و تجمیع نیروها هریک، می‌توانیم سهم خود را ایفا کنیم.
منبع:ایانا
 
 

نوشته شده در 17/11/1394 شنبه ساعت 17:33:10 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه گلکاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
تبلیغات

 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


روش فعالیت در انجمن کشاورزی