راهکارهای حفظ سلامت در شب امتحان‎
راهکارهای حفظ سلامت در شب امتحان‎

هوشیار با طب سنتی

از ترم بعد، در طول ترم درس می‌خوانم؛ قولی است که بیشتر ما شب امتحان به‌خود می‌دهیم ولی آن وعده ترم بعد مذکور برای خیلی‌هایمان هنوز عملی نشده است؛ بنابراین اگر کارمان به خوردن قرص‌های شب امتحان نکشیده باشد به خوردن قهوه‌های سنگین کفایت می‌کنیم.

کم خوردن وعده‌های غذایی مانع از خواب‌آلود شدن در شب امتحان می‌شود اما در عین حال کم خوردن صبحانه بزرگ‌ترین خطر و تهدید محصلین است. به همین دلیل طب سنتی توصیه می‌کند صبحانه مفصل بخورید، سالاد و میوه را فراموش نکنید و اجابت مزاج را کنترل کنید.شرایط شب امتحان شرایط خاصی است و بسته به اینکه شرایط روحی فرد بالا یا پایین باشد، طب سنتی توصیه‌های تغذیه‌ای برای شب امتحان دارد. دکتر فهیمی پژوهشگر طب سنتی به محصلین توصیه کرد خوب بخوابید، سالم بنوشید و بخورید. وی در توضیح آن گفت: در بخش نوشیدنی‌ها برای اینکه شرایط خوبی برای جسم ایجاد شود نوشیدنی‌های شیرین و ملایم مثل شربت عسل با کمی لیموترش برای افراد گرم و سرد مزاج مفید است. همچنین کسانی که احساس پرحرارتی می‌کنند آب زرشک و آب انار می‌تواند به آنها آرامش دهد. کسانی که احساس سردی در وجودشان می‌کنند و تمایل به نوشیدنی شیرین دارند می‌توانند آب انگور یا آب انبه استفاده کنند.

مغزها بهترین کمک را در شب امتحان به محصلین می‌کنند. دکتر مهدی فهیمی پژوهشگر طب سنتی توصیه کرد که در شب امتحان 7حبه مغز از گردو، بادام، بادام زمینی، فندق و پسته مصرف کنید. او گفت: مغزها، هم ارزش تغذیه‌ای بالایی دارند و هم در کاهش اثرات استرس محصلین مؤثر‌ند. با اضطراب ترشحات دستگاه گوارش به سمت قلیایی شدن و ترشح صفرا و سوزش معده می‌رود. مصرف بادام علاوه بر اینکه ترشح صفرا را خنثی می‌کند، ارزش غذایی بالایی نیز دارد.

در طب سنتی آنچه به مغز در فراگیری کمک می‌کند قندهای طبیعی مانند توت خشک، مویز و کشمش است. دکتر فهیمی گفت: این قندها به سرعت می‌تواند در اختیار مغز قرار بگیرد. درصورتی که این مواد به بدن برسد مانع از خستگی بدن خواهد شد در نتیجه اضطراب حین امتحان کاهش خواهد یافت.


نوشته شده در دوشنبه بیست و سوم دی 1392 ساعت 16:17:10 توسط sobhan
ویرایش شده در 23/10/1392 دوشنبه ساعت 21:34:25 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه گیاهان دارویی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی
 

 

 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک