روش صحیح چالکود
روش صحیح چالکود

روش صحیح چالکود

روش چالكود شكل خاصي از جايگذاري موضعي كودهاي آلي و شيميايي در خاك است . اين روش براي باغهاي ميوه ای طراحي شده است كه داراي کمبود عناصر ماکرو مثل فسفر و عناصر میکرو مثل آهن باشند .

در اين روش چاله هايي در نزديكي ريشه درخت حفر مي شود و سپس اين چاله ها با كودهاي آلي و شيميايي پر مي گردند . اين روش داراي مزيتهاي فراواني نسبت به روش سنتي مي باشد كه بخشي از آن عبارت است از :

۱-كمتر بودن قدرت تثبيت كنندگي مواد آلي چالكود در مقايسه با خاك و افزايش قابليت جذب عناصر و كودهاي شيميايي.

۲- چاله هاي پر شده با ماده آلي ، مكانهاي مناسب براي ريشه ها فراهم مي آورد و در آن جذب عناصر بهبود مي يابد.

۳-گرايش درخت به ارسال و رشد ريشه ها براي رسيدن به محل چالكود و استفاده بهينه از مواد غذایي.

۴- چون غذاي آماده شده در چالكود به دليل مصرف كودهاي آلي ، كودهاي سولفاته و گوگرد ، اسيدي مي باشد ،جذب مواد غذايي با سهولت بيشتر انجام مي پذيرد .

۵- به دليل كمي مواد آلي و زيادي كربنات كلسيم ، خاكهاي زير كشت باغها از نفوذ پذيري كمي برخوردار بوده و ريشه دواني درختان فعال نيست و این باعث می شود که جذب مواد غذایی با سهولت بيشتري صورت گيرد.

aval

 

۶- در روش چالكود به دليل تهويه مطلوب ،ريشه ها از رشد بيشتري برخوردار بوده و رنگ ريشه هاي فعال سفيد و خوش رنگ و با تراكم فراوان خواهد بود .

dovom

۷- در اين روش خسارت ناشی از پاي بيل درختان ميوه ، كه علاوه بر صرف هزينه زياد ، به دليل از بين بردن ريشه هاي درخت ، ایجاد می شود ، كاهش مي یابد.

۸- نفوذ پذيري آب به داخل خاك از طريق حفره هاي مملو از مواد آلي افزايش و مصرف آب كاهش پیدا می کند .

۹- بهبودی در امر رسیدن اكسيژن به ريشه گياه به لحاظ آبياري و سنگين بودن خاك و جلوگيري از زياد شدن دی اکسید کربن در حضور آهك كه منجر به وجود آمدن يون كربنات مي گردد .

بهترين زمان انجام چالكود در درختان عناب زمان خواب گياه مي باشد كه ريشه از نظر فعاليت در پايين ترين حد است و فرصت كافي جهت التيام زخمهاي احتمالي را دارا مي باشد . همچنين چون برخي كودها مانند پتاسيم و فسفر براي اثرگذاري كافي نياز به وقت و زمان دارند ، اين فرصت در زمان خواب درخت تأمين مي شود.

1

2

3

فروش ورمی کمپوست مرغوب و درجه یک گروه انجمن متخصصان کشاورزی بساک
 
گروه متخصص برای ارائه مشاوره کوددهی باغات شما یکی از با تجربه ترین و قدیمی ترین تولید کننده های کود ایران
 
با برگه آنالیز معتبر و صادراتی 
 
شاید شما هم تجربه هفت ساله انجمن متخصصان کشاورزی بساک در زمینه تولید ورمی کمپوست و همین طور مهندس احمد یزدانی شنیده باشید و این را بدانید که بعد از چندین سال هنوز بهترین و مرغوب ترین کود را به کشاورزان ارائه میدهد چرا که از اول این صنعت به فکر توسعه و پیشرفت کشاورزان عزیز بوده 
 
شما عزیزان میتوانید با تماس با انجمن متخصصان کشاورزی و بهره گیری از اطلاعات کوددهی مخصصوصا برای فصل پاییز و زمستان با مشاورین ما تماس بگیرید
 
شاید شما هم با یک سرچ ساده کلمه vermicompost در گوگل به این نتیجه برسید که حرف ما برای مصرف فقط معطوف به تحقیقات داخل ایران نمیباشد بلکه بحث روز علمی در کشورهای پیشرفته دنیاست و متاسفانه کشورهای جهان سوم همیشه هدف استفاده از کودهای کشورهایی هستند که خود میدانند چه بلایی به سر سلامتی انسان می اورد و خود آنها از کودهای ارگانیک و سالم برای کشاورزی خود  استفاده میکنند 
 
وقت آن رسیده شما عزیزان هم کمی تحقیق کنید و به جای کودهای شیمیایی وکودهای مرغی و گاوی از ورمی کمپوست استفاده کنید برای اطلاعات بیشتر در مورد این کود و نحوه استفاده تماس بگیرید.
 
                                         ما به سوالات شما پاسخ میدهیم تماس بگیرید

photo_2016-11-29_02-01-51

photo_2016-11-29_02-01-42

 

چالکود,ورمی کمپوست,کود ورمی,خریدکود ورمی کمپوست,بهترین ورمی کمپوست,ورمی کمپوست بساک,خرید کود ورمی,بهترین کود,کود آلی,ارگانیک,خریدوفروش کود,خریدوفروش کود ورمی کمپوست,خرید کود ورمی کمپوست شمال,خرید کود ورمی کمپوست اصفهان,خرید کود ورمی کمپوست اهواز,خرید کود ورمی کمپوست تهران,کود خوب,بهترین کود ورمی کمپوست,کود ورمی کمپوست مرغوب,کود ورمی کمپوست درجه یک,خرید کود درجه یک,خرید کود ورمی کمپوست مرغوب,خرید کود ورمی کمپوست درجه یک

 


نوشته شده در 09/09/1395 سه شنبه ساعت 02:29:40 توسط samira
ویرایش شده در 09/09/1395 سه شنبه ساعت 02:42:53 توسط samira


بازگشت به صفحه ورمی کمپوست


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
ورمی کمپوست بساک


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک