رونق و درامدزایی با صادرات زالو
رونق و درامدزایی با صادرات زالو

رونق و درامدزایی با صادرات زالو

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدحسن الهی ظهر امروز در نخستین دوره آموزشی تکثیر و پرورش زالو در تبریز با بیان اینکه صادرات زالو می‌تواند درآمد هنگفتی عاید کشور کند، اظهار داشت: زالو به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های صنعت شیلات می‌تواند موجب رونق صادرات کشور شود.
 
وی با تأکید بر اینکه کشور با صادرات زالو می‌تواند ارزآوری خوبی داشته باشد، گفت: دسترسی به دانش فنی پرورش زالو علاوه بر تامین نیاز مراکز بهداشتی درمانی و نیز تحقیقاتی، نقش مهمی در بهبود شاخص‌های سلامت به دنبال خواهد داشت.
 
الهی با اشاره به شرایط مساعد موجود در استان آذربایجان شرقی برای تولید زالو و پیشگامی این استان در پرورش آن افزود: تلاش برای بهبود شاخص‌های سلامت همگام با سایر جوامع پزشکی دنیا از دلایل توسعه تکثیر و پرورش زالو در کشور است.
 
مدیر گروه ماهیان تزئینی و سایر آبزیان سازمان شیلات ایران با بیان اینکه پرورش آبزیان تزئینی از بخش‌های اشتغالزا در وزارت جهاد کشاورزی به شمار می‌رود افزود: زیرا این بخش نسبت به سایر فعالیت‌ها سرمایه کم و برگشت سریع دارد.
 
این مسئول با بیان اینکه جهت توسعه این کسب ‌و کار نیاز است تا با ایجاد زیرساخت‌های لازم نسبت به آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام شود متذکر شد: ایجاد شهرک‌های صادرات ماهیان و آبزیان تزئینی و بازاریابی در کشورهای همجوار و اروپا که متقاضی صادرات ماهی و گیاهان آبزی از کشورمان هستند نیز از الزامات توسعه این کسب‌ و کار است.
منبع:فارس

نوشته شده در 15/01/1394 شنبه ساعت 23:55:18 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه پرورش زالو


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
درباره انجمن متخصصان زالو

انجمن متخصصان زالو با  مدیریت مهندس  احمد یزدانی مولف کتاب پرورش زالو   و ازمشاوران برتر پرورش  زالو   به روش   نوین و مدرن روز دنیا    که تا به حال  فارم های زیادی را در ایران با مشاوره خود راه اندازی کرده اند و همین طور  مدرس  دوره های  پرورش زالو  اماده مشاوره و راهنمایی شما  عزیزان هستند.شما میتوانید از طریق سایت فیلم شبکه یک انجمن متخصصان زالو را دانلود کنید. 
ahmadyazdani@ut.ac.ir 
02632800260

فروشگاه خرید و فروش زالو
زالو درمانی
برچسب های زالو