رونمایی از تراکتور سنگین آی تی ام 1500 با حضور حجتی
رونمایی از تراکتور سنگین آی تی ام 1500 با حضور حجتی

رونمایی از تراکتور سنگین آی تی ام 1500 با حضور حجتی

نیاز کشور به 150 هزار دستگاه تراکتور سنگین با تولید تراکتور سنگین آی تی ام 1500 در تبریز تامین شد.

به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا) از تبریز ،محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی امروز پنجشنبه در آیین آغاز به کار خط تولید تراکتور سنگین در گروه صنعتی تراکتورسازی تبریز با ابراز شگفتی از ابتکار متخصصان ایرانی در تراکتورسازی تبریز و تعبیر آن به شگفت آفرینی افزود: این اقدام کشور را از واردات این نوع تراکتور سنگین بی نیاز کرد.
وی گفت: خاک کشاورزی کشور روز به روز سفت تر می شود، اما تراکتور سنگین آی تی ام 1500 توانایی شخم عمیق را دارد و این ظرفیت به کشاورزان برای افزایش تولید کمک قابل توجهی می کند.
حجتی اظهار کرد: این محصول جدید در مقایسه با مشابه خارجی آن به مراتب بهتر و دارای مزیت بیشتری است و هزینه های تولید را کاهش می دهد.
وی همچنین افزود: در سال جاری 14 هزار دنباله بر توسط کشاورزان خریداری شده است.
بنابراین گزارش در ادامه این آیین، رییس سازمان بسیج مستضعفین نیز در ارتباط مستقیم ازطریق ویدیو کنفرانس گفت: ساخت تراکتورهای بومی افتخار بزرگی برای ایران است.
سردار محمدرضا نقدی افزود: این تراکتور سنگین درمدت حدود 16 ماه طراحی و تولید شده که به نوعی نشانه تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.
وی گفت: گروه صنعتی تراکتورسازی ایران در سه سال اخیر صادرکننده برتر کشور بوده و به 30 کشور صادرات داشته است.
سردار نقدی اظهار کرد: تراکتورهای تولیدی در ایران قیمت و کیفیت مناسبی دارد که این قابلیت ها قدرت رقابت در دنیا و بازار تراکتور را فراهم کرده است.
رییس کمیسیون صنایع و نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: در چند روز گذشته افتخارات بزرگی در صنعت آذربایجان شرقی و تبریز کسب شده است.
رضا رحمانی افزود: افتتاح خط تولید تراکتور سنگین در تراکتورسازی تبریز، ساخت گیربکس ال 90، تولید موتورهای پایه دیزل سواری در دیگر شرکت ها و واحدهای صنعتی تبریز از جمله این افتخارات است.
وی گفت: تولید وانت بار آریسان در دو روز گذشته تحول دیگری در صنعت استان به شمار می آید که این دستاوردهای اخیر صنعتی، جزو تکنولوژی های هایپک محصول می شود.
رحمانی همچنین بر حمایت مجلس از بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: دولت و مجلس باید پیگیری قانون بهبود فضای کسب و کار و خروج از رکود را در اولویت کاری خود قرار دهند.
وی با اشاره به جایگاه صنایع تبدیلی و صنعت در پیشرفت کشور گفت: در واقع صنایع تبدیلی و معدنی دوبال اصلی صنعت در توسعه و پیشرفت هستند.
گروه صنعتی تراکتورسازی ایران به عنوان بزرگ ترین تولید کننده ادوات کشاورزی 9 شرکت اقماری (هفت شرکت در تبریز و دو شرکت در سنندج و ارومیه) و دو خط تولید در ونزوئلا و تاجیکستان دارد.
دراین مجموعه صنعتی علاوه بر تراکتور 71 نوع انواع موتور در بخش های کشاورزی، صنعتی و خودرو تولید می شود.
منبع:ایانا

نوشته شده در 22/12/1393 جمعه ساعت 00:14:10 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه ماشین آلات کشاورزی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید