همه چیز در مورد گوجه فرنگی
همه چیز در مورد سیب زمینی
همه چیز در مورد بادمجان
همه چیز در مورد فلفل
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی
رویکرد دوباره تاجران هندی چای به بازار ایران
بازارچای ایران
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از دِ هندو، صادرکنندگان هندی چای محتاطانه در مورد فرصت‌هایی که احتمالا در بازار چای ایران در پی توافق هسته‌ای ایران و غرب پدیدار خواهد شد، خوش‌بین هستند.
 
بر اساس این گزارش، صادرات چای هند به ایران پس از کاهش شدید در سال 2010، اخیرا افزایش یافته است. این افزایش پس از اینکه دولت هند مکانیزم پرداخت جایگزین بر اساس روپیه را ایجاد کرد، آغاز شد. بر اساس این مکانیزم، 5 بانک ایرانی می‌توانند اعتبارنامه برای تجار بگشایند و با بانک یوسی‌اُ نقل و انتقال بانکی داشته باشند.
 
دهلی‌نو صادرات چای خود به ایران را از 1.5 میلیون کیلوگرم در سال 2003 به 14.5 میلیون کیلوگرم در سال 2008 افزایش داد، اما این رقم در سال 2010 به علت تحریم‌ها و مشکلات پرداخت حدود 3 میلیون کیلوگرم کاهش یافت.
 
مناجات داسگوپتا دبیرکل انجمن چای هند در این‌باره گفت: «آخرین آمارها نشان می‌دهد که در بازه زمانی ژانویه تا جولای 2013 (دی 91 تا تیر 92)، هند 10.8 میلیون کیلوگرم چای به ایران صادر کرده است. دهلی‌نو در مدت مشابه سال گذشته 3.5 میلیون کیلوگرم چای به ایران فروخته است.»
 
بر اساس این گزارش، به دنبال توافق هسته‌ای ایران که مبادلات تجاری بین‌المللی با ایران را کاهش می‌‌دهد، صادرکنندگان هندی مواظب هستند شاید رقابت برای حضور در بازار ایران هم‌اکنون شروع شده باشد.
 
 
منبع : Farsnews

نوشته شده در 19/09/1392 سه شنبه ساعت 12:36:37 توسط محمد یزدانی


بازگشت به صفحه سبزیکاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید