رویکرد غذایی مردم از گوشت و تخم‌مرغ به نان و سیب‌زمینی تغییرکرده
تغییررویکرد غذایی مردم
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: بر اساس گزارش‌های منتشرشده مرکز پژوهش‌های مجلس، آمار تولیدات کشاورزی در سال 90 و 91 مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شده با توجه به تورم موجود در جامعه، قدرت خرید مردم پایین آمده و آنها مجبور شده‌اند سهم بیشتری از درآمد خود را صرف تأمین مواد خوراکی کنند.
عباس پاپی‌زاده افزود: بر اساس گزارش‌های بانک مرکزی در سال 75 و 86، وضعیت مردم از نظر دسترسی اقتصادی به غذا در شرایط مناسب‌تری بوده و در سال 91 با افزایش 47 درصدی قیمت مواد خوراکی، قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است.
وی خاطرنشان کرد: قیمت تخم‌مرغ در سال 90 نسبت به سال 89، 80 درصد افزایش داشته و این میزان افزایش قیمت در مورد شیر 34 درصد گزارش شده است.
 
سرانه مصرف گندم به 200 کیلوگرم رسید
 
نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در گزارش ارسالی مرکز پژوهش‌های مجلس، سرانه مصرف گندم از 141 کیلوگرم در سال 85 به 200 کیلوگرم در سال 91 رسیده است. نگاهی به این آمار نشان می‌دهد که مردم به‌علت افزایش قیمت گوشت و تخم‌مرغ، سهم بیشتری از درآمد خود را صرف تأمین نان و سیب‌زمینی کرده‌اند.
پاپی‌زاده با انتقاد به آمارهای منتشرشده در دولت گذشته تصریح کرد: راستی‌آزمایی آمار در وزارت جهاد کشاورزی با استقبال وزیر جهاد کشاورزی فعلی کلید خورده است.
وی یادآور شد: آمار شفاف و روشن می‌تواند بستر لازم برای برنامه‌ریزی برای تدوین برنامه ششم توسعه را فراهم کند.
 
منبع : iana.ir
 
تغییررویکرد غذایی مردم,قدرت خریدموادغذایی,موادغذایی,صنایع غذایی,آمار تولیدات کشاورزی,تأمین مواد خوراکی,کاهش خریدموادغذایی,کاهش خریدگوشت ومرغ,فراورده های غذایی
 

نوشته شده در 01/11/1392 سه شنبه ساعت 00:19:03 توسط محمد یزدانی


بازگشت به صفحه صنایع غذایی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید