زالو درمانی باید توسط متخصص انجام شود
زالو درمانی باید توسط متخصص انجام شود

زالو درمانی باید توسط متخصص انجام شود

 
یک متخصص طب سنتی شرایط زالو درمانی را تشریح کرد و گفت: خط اول درمان نباید زالو باشد.
به گزارش فرهنگ نیوز, رضا منتظر درباره شریط زالو درمانی اظهار داشت: زالو باید بهداشتی و یکبار مصرف باشد و افراد خود درمانی با زالو نکنند چرا که خود موجب بروز مشکل می‌شود.
 
به گفته وی این تدبیری است که در طب سنتی شرایطی برایش تعریف شده است، در کتاب حقائق الادویه. زالو را به اسم عربی "الق" آورده است و شرایط زالو درمانی را اینگونه بیان می‌کند که "زالو را استعمال نباید کرد به جز بعد از آنکه تن پاک کرده باشی از همه فضولات" یعنی اینکه قبل از زالو درمانی افراد باید با مصرف داروها یا غذاهای مناسب یا حجامت بدن را از مواد زائد پاکسازی کنند.
 
این متخصص طب سنتی افزود: خط اول درمان نباید زالو باشد. باید بدن پاکسازی شود؛ در غیر این‌صورت درمان با زالو باعث می‌شود عفونت‌هایی که در بدن است, در محل نیش زالو به شکل آلرژی یا عفونت خود را نشان دهد.
 
منتظر گفت: باید دقت شود زالو درمانی حتماً با تجویز پزشک باشد. متاسفانه بعضی مراکز هستند که صرفاً روی زالو کار می‌کنند. هر کس با هر مشکلی بیاید فقط از زالو استفاده می‌کنند.
 
وی اضافه کرد: طب سنتی نه فقط حجامت است نه فقط زالو و نه فقط داروی گیاهی. خانمی مراجعه کرده بود و کم خونی شدید داشت. آزمایش را دیدم که هموگلوبینش 9 بود, مشکلش را شرح داد و گفت من یکسال و نیم است که کم خونی شدید و کم کاری تیروئید دارم، به توصیه دوستانم به مرکزی مراجعه کردم که زالو درمانی می‌کردند, دو طرف غده تیروئید من را زالو انداخت بعد از آن خونریزی شدیدی اتفاق افتاد تا یک روز خونریزی بند نیامد, بدنم ضعیف و مشکلاتم بیشتر شد.
 
این متخصص طب سنتی خاطرنشان کرد: حالا باید دید که این مرکز بر اساس چه منبعی بر تیروئید این خانم زالو انداخته است؟ این موارد همه عوارض است و باید تذکر دهیم که ترویج باعث سوءاستفاده نشود

نوشته شده در 15/02/1394 سه شنبه ساعت 01:46:53 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه پرورش زالو


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
درباره انجمن متخصصان زالو

انجمن متخصصان زالو با  مدیریت مهندس  احمد یزدانی مولف کتاب پرورش زالو   و ازمشاوران برتر پرورش  زالو   به روش   نوین و مدرن روز دنیا    که تا به حال  فارم های زیادی را در ایران با مشاوره خود راه اندازی کرده اند و همین طور  مدرس  دوره های  پرورش زالو  اماده مشاوره و راهنمایی شما  عزیزان هستند.شما میتوانید از طریق سایت فیلم شبکه یک انجمن متخصصان زالو را دانلود کنید. 
ahmadyazdani@ut.ac.ir 
02632800260

فروشگاه خرید و فروش زالو
زالو درمانی
برچسب های زالو