سالانه نه هزار تن ورمی کمپوست تولید میشود
تهیه کود آلی باکرم خاکی
مدیر صنایع جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد  در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران یاسوج گفت:در این کارگاها فناوری استفاده از کرم های خاکی و خاصیت رشد و تکثیر سریع آنها برای مصرف مواد و تبدیل آن، کودی به نام ورمی کمپوست تهیه می شود. 
علی اصغر داور پناه افزود: روستاییان و عشایر می توانند کودهای گاوی خود را که بیش از دوسال مانده است به این کارگاه ها برای تبدیل شدن به کود ورمی کمپوست تحویل دهند.
وي عنوان کرد: کود آلی تولید شده دارای انواع ویتامین ها و هورمون های رشد و عناصر غذایی مورد نیاز گیاه را داراست.
داورپناه گفت: این کودها دارای عناصر آهن، روی، مس و منگنز بوده و هیچ نوع مواد شیمیایی ندارد.
مدیر صنایع جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: قابلیت بالای نگهداری آب ،تأمین رطوبت مورد نیاز گیاه ،محافظت از گیاه در برابر بیماریها و آفات و بهبود جوانه زنی از مهمترین ویژگیهای این کود است.
 
منبع : yjc.ir

نوشته شده در 26/09/1392 سه شنبه ساعت 03:45:13 توسط محمد یزدانی
ویرایش شده در 04/08/1393 ساعت 22:05:07 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه ورمی کمپوست


ناشناس در تاریخ نهم بهمن 1392 گفته است

سلام خسته نباشید . کود آلی نه عالی و همچنین من خودم از محققین ورمی کمپوست هستم متاسفانه ورمی کموست حاصل از کود دامی دارای مقادیری عناصر سنگین هم میباشد ولی خوب به خاطر غنی بودن از نظر مواد غذایی از اون چشم پوشی میشه. بهترین نوع ورمی کمپوست اونی هس که از ضایعات گیاهی تولید میشه که متاسفانه روش سرمایه گذاری نمیشه ... با تشکر

پاسخ Admin در تاریخ نهم بهمن 1392


سلام دوست عزیز ما همین طور که میبینید اخبار رو با منبع میزنیم .و حتی من خودم خبر تصویری رو هم دیدیم که نوشته بود عالی ... رسالت خبری اینه که متن خبر بدون تغیر نوشته بشه..ممنون از توجه اتون و راهنمایی برای دوستان دیگرامتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
ورمی کمپوست بساک


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک