ساماندهی آبهای سطحی تهران و حفظ درختهای کهنسال
ساماندهی آبهای سطحی تهران و حفظ درختهای کهنسال

 

ساماندهی آبهای سطحی تهران  و حفظ درختهای کهنسال

عضو شوراي اسلامي شهر تهران گفت: ساماندهي آبهاي سطحي در دستور کار مسوولان شهرداري تهران 

احمد دنيا مالي در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري موج با بيان اين مطلب تصريح کرد: در حال حاضر شاهد هستيم که موضوع سفره هاي آب هاي زير زميني در کل کشور به يک بحران تبديل شده و مسوولان وزارت جهاد کشاورزي و وزارت نيرو نيز براي حفظ اين سفره هاي آب هاي زير زميني همواره اقداماتي را کرده اند. 

 

 

 

وي افزود: در شهر تهران، شهرداري نيز به کمک اين وزارتخانه ها آمده و قرار است حوزه هاي مختلف شهرداري همکاري هايي را در اين راستا با وزارت نيرو و جهاد داشته باشند. 

 

 

 

عضو شوراي اسلامي شهر تهران با اشاره به وضعيت درختان کهنسال شهر تهران خاطرنشان کرد: آن دسته از درختان کهنسالي که در فضاهاي عمومي قرار دارند به طور مرتب از سوي سازمان پارک ها تحت کنترل هستند و براي سيراب شدن آنها نيز برنامه ريزي شده است.

 

 

 

وي ادامه داد: نبايد تصور عموم اين باشد که درختان کهنسال تنها از طريق ريشه خود تغذيه مي کنند، بلکه اين درختان به طور مرتب آبياري شده و براي حفظ آنها تلاش مي شود. 

 

 

 

عضو کميسيون عمران و حمل و نقل شوراي اسلامي شهر تهران در خصوص اقدامات صورت گرفته شده براي حفظ قنات هاي موجود در شهر تهران اظهار کرد: هم اکنون برخي از قنات هاي موجود در شهر تهران بازسازي شده و تعداد ديگري از قنات ها نيز در حال بازسازي هستند و حفظ قنات ها براي تغذيه درختان موجود، براي شهرداري تهران از اهميت بالايي برخوردار است. 

 

 

 

وي از آمادگي شوراي اسلامي شهر تهران براي عملياتي کردن طرح هاي کارشناسان جهت حفظ درختان پايتخت خبرداد و اذعان کرد: شوراي شهر تهران از هر گونه طرح که براي حفظ درختان شهر باشد استقبال مي کند و اين آمادگي را داريم که قوانين لازم براي اجرايي شدن اين مطالعات را اجرايي کنيم. 
منبع:موج نیوز

 


نوشته شده در 08/09/1393 شنبه ساعت 10:50:11 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه منابع آب


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید