سموم کشاورزی غیر استاندارد است
سموم کشاورزی غیر استاندارد است

سموم کشاورزی غیر استاندارد است

رییس کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به صحبت‌هایی که درباره آلودگی برخی محصولات کشاورزی مطرح می‌شود

گفت: یکی از مسائل مهمی که در این زمینه مطرح است قاچاق سم است، آن هم سمی که با قیمتی بسیار کمتر از اروپا به فروش می‌رسد کیفیت آن نیز پایین‌تر است و استاندارد لازم را ندارد.
حسینعلی شهریاری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عنوان کرد: ما تا به حال دوبار مسئولین وزارتخانه را در این زمینه به کمیسیون خواسته‌ایم، مسئولین دولت دهم و یازدهم که ما هم با وزیر جهاد و هم با وزیر بهداشت و درمان صحبت کردیم و در این مورد از آنها توضیح خواستیم.
او ادامه داد: تا زمانی که سودجویی باشد و اخلاق اسلامی فراموش شده باشد امکان دارد در گوشه‌ای اتفاقی بیفتد، متأسفانه در جامعه ما طوری شده که افراد احساس مسئولیت نمی‌کنند و بعضا وجدان کاری ندارند و فقط منافع شخصی و مالی را در نظر می‌گیرند.
شهریاری تأکید کرد: یکی از مشکلات ما قاچاق سموم است. سمومی که ما استفاده می‌کنیم، از سموم کشاورزی که در اروپا استفاده می‌شود قیمت بسیار کمتری دارد. معنی این حرف این است که کیفیت سمومی که ما استفاده می‌کنیم کیفیت خوبی نیست و استانداردهای لازم را ندارد.
رئیس کمیسیون بهداشت افزود: با این وجود ما مرتباً نظارت می‌کنیم و از مسئولین می‌خواهیم که به این مسأله رسیدگی کنند، البته آنها به ما قول داده‌اند که ظرف 6 ماه آینده گزارش مجددی در این مورد به ما بدهند.
منبع:ایسنا

نوشته شده در 13/10/1393 شنبه ساعت 15:12:16 توسط مهندس احمد یزدانی
ویرایش شده در 13/10/1393 شنبه ساعت 15:13:56 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه مبارزه با آفات


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید