سهم محصولات ارگانیک از کل کشاورزی فقط یک درصد
سهم محصولات ارگانیک از کل کشاورزی فقط یک درصد

سهم محصولات ارگانیک از کل کشاورزی فقط یک درصد

 
مدیر روابط عمومی سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری گفت: قریب به یک درصد از محصولات کشاورزی کشور ارگانیک هستند، البته ایران از ظرفیت بسیار بالایی در تولید، توزیع و عرضه این نوع محصولات برخوردار است.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، محمد مهدیار مسیحا مدیرکل روابط عمومی سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری اظهار داشت: محصولات ارگانیک فقط در غرف مشخص شده میادین میوه و تره‌بار شهرداری یعنی میدان لواسانی، جلال آل احمد، صادقیه و سردار جنگل عرضه می‌شود.
 
وی ادامه داد: محصولات این غرفه‌ها مورد تأیید انجمن ارگانیک و دبیرخانه ارگانیک سازمان شهرداری بوده و با 30 درصد پایین‌تر از قیمت کارشناسی تعیین شده به فروش می‌رسد.
 
 
مدیرکل روابط عمومی سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران با بیان اینکه محصولات عرضه شده در سایر غرف میادین میوه و تره‌بار شهرداری ارگانیک نیستند، افزود: این محصولات طبیعی بوده و مورد تأیید بهداشت و استاندارد است.
 
 
 
مسیحا با اشاره به اینکه محصولاتی که ارگانیک نیستند، محصولات بدی نیستند گفت: قریب به یک درصد از محصولات کشاورزی کشور ارگانیک هستند، البته ایران از ظرفیت بسیار بالایی در تولید، توزیع و عرضه این نوع محصولات برخوردار است.
 
 
وی بیان داشت: سازمان مدیریت میادین شهرداری در اشاعه فرهنگ استفاده از محصولات طبیعی و ارگانیک و اولین نهاد دولتی محسوب می‌شود.
 
 
وی در پایان گفت: در سال 88 اولین نمایشگاه تولید و عرضه محصولات ارگانیک در سازمان میادین برگزار شد و دی ماه امسال نیز نهمین دوره از این نمایشگاه به شکل بین‌المللی و با حضور شرکت‌های تولید کننده داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

نوشته شده در 22/09/1395 دوشنبه ساعت 19:24:36 توسط samira


بازگشت به صفحه مبارزه ارگانیک


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید