شهرستان ملکان قطب توليد انگور و کشمش در سطح استان و کشور است
شهرستان ملکان قطب توليد انگور و کشمش در سطح استان و کشور است

شهرستان ملکان قطب توليد انگور و کشمش در سطح استان و کشور است

 
خبرگزاري آريا- با حضور استاندار آذربايجان شرقي، رئيس سازمان جهادکشاورزي استان، امام جمعه شهرستان، فرماندار، معاون فرماندار، بخشداران، مديريت جهادکشاورزي و جمعي از مسئولين استاني و شهرستاني، يک واحد توليد و بسته‌بندي خشکبار با سرمايه‌گذاري 18 ميليارد ريالي بخش خصوصي و ظرفيت توليد روزانه 7 تن کشمش و اشتغال‌زايي 27 نفر در ناحيه صنعتي ملکان به بهره‌برداري رسيد.
به گزارش خبرنگار ما در تبريز،  دکتر اسماعيل جبارزاده در حاشيه مراسم اين  افتتاح  به خبرنگاران گفت: يکي از هسته‌هاي کليدي توسعه شهرستان ملکان، فراوري محصولات کشاورزي بومي و مشخصا انگور است و در شش ماه گذشته در اين راستا اقدامات خوبي انجام شده است.
وي تصريح کرد: توليد و بسته‌بندي خشکبار و کشمش در شهرستان ملکان بايد با رويکرد صادرات انجام شود که در اين صورت هم به نفع توليدکنندگان و هم به نفع کشاورزان خواهد بود.
استاندار آذربايجان شرقي  افزود: شهرستان ملکان داراي استعدادهاي بالقوه اي در زمينه کشاورزي بوده و قطب توليد انگور و کشمش در سطح استان و کشور است، اين کارخانه يکي از کارخانه هاي بزرگ و مدرن در کشور بوده و فرصت خوب و مناسبي براي کشاورزان در جهت فروش کشمش توليدي به شمار مي آيد. 
سرپرست مديريت جهادکشاورزي شهرستان ملکان نيز با بيان اينکه عمليات اجرايي و ساخت اين کارخانه در سال 95 شروع و با صرف هزينه اي معادل 18ميليارد ريال به بهره برداري رسيده است گفت: با افتتاح و بهره برداري از اين کارخانه تعداد 20 نفر از افراد جوياي کار در آن مشغول به کار شده اند. 
مهندس حسن عليوند ادامه داد: ظرفيت توليد کارخانه روزانه هفت تن بوده که با بهره گيري از تکنولوژي جديد به 12 تن در روز خواهد رسيد. 
وي افزود: محصولات اين کارخانه به کشورهاي آسياي ميانه و بعضي از کشورهاي اروپايي صادر شده و ارزآوري خوبي خواهد داشت. 

نوشته شده در 09/10/1395 پنجشنبه ساعت 21:51:45 توسط samira


بازگشت به صفحه میوه کاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


همه چیز در مورد پسته
همه چیز در مورد انجیر
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی