معرفی کتاب کشاورزی


محصولات ارگانیک
شهرک‌های گلخانه‌ای در خلخال افزایش می‌یابد
شهرک‌های گلخانه‌ای در خلخال افزایش می‌یابد

شهرک‌های گلخانه‌ای در خلخال افزایش می‌یابد

 
کشت گلخانه‌ای
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خلخال گفت: با برنامه‌های انجام شده شهرکهای گلخانه‌ای در خلخال افزایش می‌یابد.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از خلخال، هادی ذبیحی ظهر امروز در جلسه هماهنگی توسعه کشت محصولات گلخانه‌ای در شهرستان خلخال اظهار داشت: با برنامه‌ریزیهای انجام شده ایجاد شهرکهای گلخانه‌ای در شهرستان خلخال شتاب بیشتری به خود می‌گیرد و در حال حاضر این شهرستان با 4 واحد تولید محصولات گلخانه‌ای و با  تولید 150 هزار شاخه گل رز هلندی و کاکتوس و تولید 2.5 تن خیار با ایجاد اشتغال مستقیم برای 10 نفر وغیرمستقیم برای 20 نفر در حال فعالیت است.
 
وی افزود: هم‌اکنون زیرساختهای شهرک کشاورزی خلخال در وسعت 22 هکتار در مسیر جاده روستای خوجین  اجرا شده و برای ایجاد واحدهای گلخانه‌ای٬ فرآوری٬ صنایع کشاورزی و سردخانه به سرمایه‌گذاران متقاضی واگذار شود که این امر کاملا در راستای اقتصاد مقاومتی از جمله تولید پایدار٬ ایجاد اشتغال برای جوانان و صرفه‌جویی در آب و درآمد مناسب برای بهره‌برداران مطلوب خواهد بود.
 
مدیر جهاد کشاورزی خلخال تصریح کرد: شهرستان خلخال با داشتن اقلیمهای متفاوت از جمله اقلیم نیمه گرمسیری و نور فراوان برای تولید محصولات گلخانه‌ای کاملا مستعد است که امیدواریم با حمایتهای مسئولان و دستگاههای مرتبط بتوانیم ایجاد شهرکهای گلخانه‌ای را در این شهرستان افزایش دهیم.
 
ذبیحی بیان کرد: انتظار می‌رود تمامی سرمایه‌گذاران و کشاورزان برای برطرف کردن هر گونه  مشکل در رابطه با تاسیس گلخانه و یا هرگونه مشورت در مورد تسهیلات و امکانات به مراکز خدمات و یا مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خلخال مراجعه نمایند.
 
وی اظهار کرد: انتظار می‌رود با حمایت دستگاههای مرتبط کیفیت محصولات گلخانه‌ای را در شهرستان خلخال افزایش دهیم، چرا که بحث کیفیت و بسته‌بندی دو اصل مهم برای صادرات است که اگر محقق شود به طور حتم تحول بزرگی در بخش کشاورزی این شهرستان ایجاد خواهد شد.

نوشته شده در 17/09/1395 چهارشنبه ساعت 23:06:04 توسط samira


بازگشت به صفحه ترویج و توسعه کشاورزی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


روش فعالیت در انجمن