صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری محصولات کشاورزی استان قزوین
صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری محصولات کشاورزی استان قزوین

صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری محصولات کشاورزی استان قزوین

 
محصولات کشاورزی
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: در هفت ماهه امسال بیش از۱۰۰ میلیون دلار محصولات کشاورزی از این استان به خارج از کشور صادر شده است.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، علی اکبر متقی فرد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهار داشت: در هفت ماهه امسال بیش از100 میلیون دلار محصولات کشاورزی از این استان به خارج از کشور صادر شده است.
 
وی افزود: از این میزان محصول صادر شده 46 میلیون دلار از  گمرکات استان  قزوین و حدود 54 میلیون دلار نیز از سایر گمرکات کشور صادر شد.
 
وی اقلام صادراتی را کشمش ، تخم مرغ ، مرغ، میوه ، گوجه و سایراقلام و محصولات کشاورزی عنوان کرد.
 
متقی فرد بیان کرد: سیاست دولت در زمینه صادرات کشمش در مقابل واردات موز است که باید مورد توجه قرار گیرد.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد : صادرات در بخش کشاورزی توسط اتحادیه دامداران انجام می شود و آمادگی لازم برای برنامه های مشارکتی با پایانه صادراتی جهت مشارکت در امر صادرات محصولات کشاورزی را داریم.
 
1400  بهره  روش استفاده از سیستم‌های  نوین آبیاری  را فرا گرفتند 
 
فاطمه خمسه مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهار داشت: در سالجاری بیش از 1400 نفر روز از بهره‌برداران بخش کشاورزی آموزش‌های ترویجی استفاده از سیستم های آبیاری تحت فشار را فراگرفتند.
 
وی افزود: این طرح در راستای سیاستهای سازمان و ترویج و اطلاع رسانی به بهره برداران بخش کشاورزی جهت افزایش استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری در مزارع و باغات استان  اجرا شده است.
 
مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین هدف از اجرای این طرح آموزشی را مدیریت بهره وری مصرف آب، افزایش راندمان آبیاری در مزارع و فرایند تولید و بهبود مدیریت مصرف آب در اراضی کشاورزی عنوان کرد.
 
خمسه گفت:  این آموزش‌ها در قالب 50  مورد گردهمایی، کارگاه‌ها و بازدیدهای آموزشی و  با عناوین مزایای سیستم‌های نوین آبیاری، روش‌های مدیریت مصرف بهینه آب با استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری ، سرویس و نگهداری سیستم‌های آبیاری تحت فشار و ارزیابی سیستم‌های آبیاری تحت فشار  در شهرستان‌های تابعه استان برگزار شد.
 
پایش اماکن سن غلات در ارتفاعات شهرستان آبیک
 
به منظور آگاهی از وضعیت آفت در مزارع کشاورزی کارشناسان شبکه پایش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آبیک از اماکن سن گندم و جو مزارع کشاورزی این شهرستان بازدید کردند.
 
لازم به ذکر است هدف از این بازدیدها که به صورت دوره‌ای توسط کارشناسان  در فصول مختلف سال از اماکن تجمع این آفت انجام می‌شود آگاهی از وضعیت آفت در محل‌های تابستان گذرانی و مقایسه آن با وضعیت مشابه سال قبل است.
 
بررسی تغییرات انجام شده  به منظور پیش بینی تراکم و میزان خسارت احتمالی در سال آینده و اطلاع رسانی به کارشناسان و مسئولان ذیربط جهت اتخاذ تدابیر مناسب نیز از دیگر اهداف  این طرح  است.

نوشته شده در 04/09/1395 پنجشنبه ساعت 23:47:47 توسط samira


بازگشت به صفحه صنایع غذایی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید