معرفی کتاب کشاورزی


محصولات ارگانیک
صادرات ۱۲ هزار تن محصولات کشاورزی استان یزد به خارج از کشور
صادرات ۱۲ هزار تن محصولات کشاورزی استان یزد به خارج از کشور

صادرات ۱۲ هزار تن محصولات کشاورزی استان یزد به خارج از کشور

 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد، علی جهازی، مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد امروز (13 بهمن) در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه استان یزد گفت: کشاورزی رکن اساسی پیشرفت کشور است و در شرایطی به نقطه پایدار می رسیم که در کشاورزی به توسعه پایدار رسیده باشیم زیرا زیرساخت تمامی پیشرفت ها کشاورزی است.
 
وی افزود: تمام کشاورزان تحت پوشش تعاونی های روستایی و کشاورزی و صنف کشاورزی و کانون خبرگان کشاورزان هستند که 106 هزار نفر تحت نظارت تعاون روستایی هستند.
 
مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد خاطرنشان کرد: ما در استان تعداد 112 واحد تعاونی و نظام صنفی و 13 کانون خبرگان کشاورزی داریم.
 
جهازی تصریح کرد: هر چه کشور در بخش تعاونی و روستایی اهمیت دهد حجم وسیع و پهنه بسیار بزرگ دولتی کمتر خواهد شد و پیشرفت ها نیز بیشتر می شود.
 
وی ادامه داد: تعداد 39 تعاونی روستایی، 16 تعاونی تولید روستایی، یک تعاون روستایی زنان و 13 اتحادیه تعاون روستایی شهرستان و 5 اتحادیه استانی و 12 نظام صنفی در استان فعال هستند.
 
مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد گفت: در این سه سال 600 هزار تن محصولات کشاورزی خریداری توافقی و تضمینی شده و 12 هزار تن توسط تشکل ها به خارج از کشور صادر شده است.
 
جهازی ادامه داد:تعداد 20 مورد واحد بسته بندی، بیش از 16 هزار نفر دوره آموزشی و یکصد مورد ساماندهی مجامع اتحادیه ها، توزیع 400 هزار تن فراورده های دامی و 200 میلیون لیتر فراورده های دامی در استان نیز از دیگر فعالیت های ما در استان است.
 
وی افزود: حدود دو هزار تن توزیع میوه در شب عید در دو سال گذشته داشتیم و امسال نیز 900 تن توزیع انجام می شود.
 
جهازی افزود: تعداد 6 پروژه در ایام الله دهه فجر افتتاحیه داریم که هزینه آن 23 میلیارد و 450 میلیون ریال در شهرستان های تفت و یزد و خاتم و بهاباد است.
 
وی ادامه داد: متاسفانه در بخشی از صادرات محصولات استان مافیا وجود دارد که کسی تاکنون نتوانسته جلو آنها بایستد ولی ما برنامه ای ارائه کردیم تا پیگیری شود اما متاسفانه عزم راسخی برای مقابله با آن وجود نداشته است.

 


نوشته شده در 13/11/1395 چهارشنبه ساعت 14:55:06 توسط samira


بازگشت به صفحه ترویج و توسعه کشاورزی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


روش فعالیت در انجمن