صادرات 74 هزار تن تخم مرغ
صادرات 74 هزار تن تخم مرغ
رضا ترکاشوند مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان مرغ تخم‌گذار میهن در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد توقف صادرات تخم‌مرغ گفت: این موضوع حقیقت ندارد و صادرات تخم‌مرغ متوقف نشده است.
 
وی افزود: صادرات تخم‌مرغ طبق روال معمول ادامه دارد، منتهی تقاضا برای آن زیاد شده است.
 
ترکاشوند با بیان اینکه در راستای تنظیم بازار داخل باید میزان صادرات تخم‌مرغ را کنترل کرد، اظهار داشت: جواب ندادن کامل به تقاضای صادراتی دلیل متوقف شدن صادرات نیست.
 
وی افزود: در مقطعی تقاضا برای تخم‌مرغ زیاد می‌شود که اگر به تمام تقاضاها پاسخ دهیم، قطعاً قیمت این محصول در داخل افزایش می‌یابد و بنابراین بازار داخلی به هم می‌ریزد.
 
مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان مرغ تخم‌گذار میهن تصریح کرد:‌ در این مقطع نیز چنین اتفاقی افتاده و از آنجایی که ما مسئولیت تنظیم بازار داخل و صادرات تخم‌مرغ را برعهده داریم، بنابراین به تمام تقاضاهای مطرح شده پاسخ نداده‌ایم.
 
ترکاشوند بیان داشت: به طور متوسط روزانه 300 تا 400 تن تخم‌مرغ به کشورهای مختلف از جمله عراق، افغانستان و ترکمنستان صادر می‌شود.
 
وی افزود: از ابتدای سال تاکنون حدود 74 هزار تن تخم‌مرغ صادر شده و صادرات این محصول در حال حاضر وضعیت مناسبی دارد.
منبع:فارس

نوشته شده در 18/10/1394 جمعه ساعت 21:20:37 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه طیور


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


مشاوره خصوصی

بهشت

طراحی سازه های کشاورزی بر مبنای مکانیزم شاز که در کره ماه برای اولین بار انجام پذیرفته می تواند پرشی بسوی کشاورزی و تولید خاک مرغوب از بهشت برین باشد.

 


شرکت بساک