صنعت ماشین‌های کشاورزی در منشور صنعتی کشور دیده شود
صنعت ماشین‌های کشاورزی در منشور صنعتی کشور دیده شود

صنعت ماشین‌های کشاورزی در منشور صنعتی کشور دیده شود

دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی و دهمین نمایشگاه صنعت مرغداری، دامپروری و شیلات همدان عصر 25 مرداد ماه آغاز به‌کار کرد.
 
به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان، مدیرکل مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی در آیین گشایش دوازدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی و دهمین نمایشگاه صنعت مرغداری،دامپروری و شیلات همدان اظهارکرد: ازنیمه دوم سال گذشته تا کنون هزار و 600 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش مکانیزاسیون کشاورزی صورت گرفته است.
 
«کامبیز عباسی» با اشاره به اینکه سیستم‌های کشاورزی تابعی از اقلیم است، عنوان کرد: جهادکشاورزی رویکرد خود را در زمینه حفاظت از منابع آب و خاک کشور منسجم کرده است.
 
وی تصریح کرد: باید اتفاق همه جانبه‌ای درکشور بیفتد تا کاهش تقاضای آب در بخش کشاورزی داشته باشیم براین اساس جهادکشاورزی به‌دنبال مکانیزاسیونی است که این اتفاق رخ دهد.
 
یکی از مشکلات بخش کشاورزی کم بودن سرمایه‌گذاری در این بخش است
 
وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر اقدامات همه جانبه‌ای در حوزه کشاورزی درحال انجام است به‌طوری‌که استفاده از تکنیک‌های کاهش دهنده تبخیر و تعرق،کشت بذر در عمق مناسب و همچنین سرمایه‌گذاری هزار و 600 میلیارد تومانی در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی از این اقدامات است.
 
عباسی ادامه داد: یکی از مشکلات بخش کشاورزی کم بودن سرمایه‌گذاری در این بخش است درحالی که کم‌نظیرترین دوران سرمایه‌گذاری در مکانیزاسیون کشاورزی از نیمه دوم سال گذشته تا کنون صورت گرفته است.
 
مدیرکل مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی اظهارکرد: با سرمایه‌گذاری هدفمند و هدایت آن،سرمایه‌گذاری و تقاضا به سمتی پیش می‌رود که کمبودهایی که در بخش کشاورزی در زمینه آب بوجود آمده فائق شویم.
 
وی با اشاره به بهبود روابط بین‌الملل کشور، یادآور شد: بخش مکانیزاسیون کشاورزی نسبت به سایر صنایع دیگر در زمینه خروج از رکود وضعیت بهتری داشته است.
 
شناسایی فناوری‌های نوین از رویکردهای اصلی جهادکشاورزی است
 
وی با تاکید براینکه صنعت مکانیزاسیون کشاورزی باید به سمت تولید ماشین‌ها و ادوات نشا کار پیش برود، افزود: برای توسعه کشت نشائی در کشور، صنعت باید به سمت طراحی و تولید ماشین‌های نشاکار برود.
 
عباسی یکی از رویکردهای اصلی جهادکشاورزی را شناسایی فناوری‌های نوین دانست و گفت: دولت کم‌نظیرترین دوران خود را در حمایت از فناوری‌های نوین داشته به‌طوری‌که پرداخت تسهیلاتی با 30 درصد بلاعوض با وجود محدودیت حداکثر فعالیت خود را در این زمینه انجام داده است.
 
وی خاطرنشان کرد: استانداردسازی ماشین‌های کشاورزی را به طور جدی دنبال می‌کنیم و استانداردسازی سمپاش‌های کشور در کمتر از یکسال انجام گرفت.
 
صنعت ماشین‌های کشاورزی باید در منشور صنعتی کشوردیده شود
 
مدیرکل مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه صنعت ماشین‌های کشاورزی باید در منشور صنعتی کشوردیده شود، تاکید کرد: در منشور صنعتی کشور باید جایگاه ادوات کشاورزی همانند سایر صنایع دیده شود چرا که ما متقاضی این صنعت هستیم.
 
وی با تاکید بر تکثیر کارخانجات و تولیدکنندگان ادوات کشاورزی، بیان کرد: نیازمند این هستیم که بخش صنعت هم در بخش مکانیزاسیون کشاورزی سرمایه‌گذاری کند.
 
صنعتگران نکات کلیدی و مورد نیاز کشاورزان را جدی بگیرند
 
عباسی ادامه داد: همچنین صنعتگران در حوزه مکانیزاسیون باغبانی کشور حضور بیشتری داشته باشند و نکات کلیدی و نیاز کشاورزان را جدی بگیرند.
 
وی عنوان کرد: حوزه صنعت باید به تقاضاهای کشاورزان توجه کند و تولید را مبتنی براین اولویت‌ها قرار دهد.
 
مدیرکل مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی با تاکید براین که کشت برنج در خوزستان و سایر استان‌ها ممنوع شده است، بیان کرد: موضوع اصلی محصول نیست بلکه اصلاح روش تولید محصولات است، به‌طوری‌که کشت برنج در استان‌هایی نظیر خوزستان مقرون به‌صرفه نبوده و به‌ضرر کشور است.
منبع:ایسنا

نوشته شده در 26/05/1394 دوشنبه ساعت 02:12:49 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه ماشین آلات کشاورزی


ناشناس در تاریخ بیست و هشتم مرداد 1394 گفته است

سلام همه ایایی که میگن حرفه هیچکی به کشاورزی اهمیت نمیده واسه همینه که همیشه عقب میمونیم از کشورهایی مانند امریکا وهلند
امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید