طبق تصویب ستاد تنظیم بازار قیمت شیر ثابت ماند
قیمت شیر
سعید سلطانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: برخی دامداران که بر اساس تفاهم نامه منعقد شده اتحادیه مرکزی دامداران با شرکت پشتیبانی امور دام باید به ازای تحویل هر کیلوگرم شیرخام به شرکت‌های لبنی، نهاده‌های مورد نیاز خود را به قیمت‌های مصوب دریافت کنند تاکنون علوفه‌ای از این شرکت دریافت نکرده‌اند اما محصول خود را به همان قیمت‌های گذشته تحویل داده‌اند.
وی افزود: در جلسه امروز مصوب شد دامدارانی که در سه ماهه پایانی سال گذشته شیر تولیدی واحدهای خود را تحویل داده بودند و به تایید سازمان صنعت و معدن استان مورد نظر رسیده است بتوانند سهمیه خود را دریافت کنند. همچنین آنهایی که از اول امسال تا پایان خرداد ماه شیر تحویل داده‌اند نیز می‌توانند سهمیه نهاده‌های خود را بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده سال گذشته دریافت کنند.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران ادامه داد: همچنین دامدارانی که از اول تیر تا اول مهر امسال شیر را به شرکت‌های لبنی تحویل داده‌اند اگر قرارداد آنها ثبت شده و به تایید صنعت و معدن استان رسیده باشد می‌تواننند نهاده‌های خود را به قیمت جو کیلویی 650 تومان، ذرت کیلویی 700 تومان، کنجاله سویا کیلویی 1050 تومان و سبوس کیلویی 250 تومان از شرکت پشتیبانی امور دام تحویل بگیرند.
سلطانی گفت: دامدارانی که از اول مهر تاکنون شیر را به صنایع لبنی تحویل داده‌اند نیز مشمول این مصوبه می‌شوند اما باید منتظر باشند تا مابه‌التفاوت هزینه‌های تمام شده مصوب در تفاهم نامه امسال با هزینه‌هایی که پس از حذف ارز مرجع از واردات علوفه بر روند تولید آن‌ها مترتب شده بود در قالب اعتبار جبران شود.
وی تاکید کرد: با توجه به مخالفت رییس‌جمهور با حذف ارز مرجع و مصوبه امروز کارگروه تخصصی ستاد تنظیم بازار قیمت شیر با جبران مابه‌التفاوت هزینه‌های افزایش یافته دامداران تغییر نمی‌کند.بر اساس مصوبه 28 خرداد جلسه تنظیم بازار، قیمت هر کیلوگرم شیرخام 3.2 درصد چربی با بار میکروبی کمتر از 100 هزار 15.6درصد افزایش یافت و از کیلویی 960 تومان به 1110 تومان رسید.
 
منبع : ifif.ir

نوشته شده در 14/09/1392 پنجشنبه ساعت 02:09:46 توسط محمد یزدانی


بازگشت به صفحه لبنیات


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید