عدم افزایش قیمت پسته تاپایان سال
عدم افزایش قیمت پسته
ماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی امروز در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم پسته ممتاز بین 35 تا 40 هزار تومان برآورد شده و با توجه به اخبار رسیده از باغ‌های پسته، میزان تولید این محصول به اندازه کافی بوده و متناسب با تقاضای پایان سال در بازار عرضه خواهد شد.
حسین امیری خامکانی افزود: از آنجا که انجمن پسته در نظر دارد با تنظیم میزان عرضه و تقاضا از افزایش‌های نامتعارف این محصول جلوگیری کند، انتظار می‌رود افزایشی برای تأمین پسته سفره هفت‌سین مردم وجود نداشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: صادرات پسته نیز با توجه به تقاضاهای کشورهای خریدار، کاهش چشمگیری پیدا نکرده، هرچند کشور رقیب با استفاده از افزایش تولید توانسته است میزان صادرات خود را در مقایسه با ایران رشد دهد، اما طعم و مزه پسته ایرانی باعث شده کشورهای همسایه به‌ویژه کشورهای عربی همچنان متقاضی پسته ایران باشند.
 
میزان صادرات محصولات کشاورزی 25 درصد است
 
رئیس فراکسیون توسعه صادرات غیرنفتی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فراکسیون تلاش می‌کند با در نظر گرفتن مشوق‌های صادراتی و استفاده از ظرفیت‌های دولتی، صادرات غیرنفتی را افزایش دهد.
امیری خامکانی تصریح کرد: هرچند محصولاتی نظیر پسته و انواع خشکبار در صدر محصولات صادراتی ایران قرار دارند، اما در حوزه کشاورزی، پتانسیل‌های بیشتری برای افزایش صادرات غیرنفتی وجود دارد که باید از چشم صادرکنندگان دور نماند.
وی یادآور شد: بر اساس گزارش‌های منتشرشده گمرک، میزان صادرات محصولات کشاورزی از مجموع صادرات غیرنفتی 25 درصد است که با توجه به پتانسیل‌های موجود در بخش کشاورزی، امکان افزایش آن وجود دارد.
امیری خامکانی تأکید کرد: علاوه بر میوه‌های تولیدی کشور به‌صورت تازه‌خوری، محصولات فرآوری‌شده کشاورزی نیز امکان صادرات پیدا می‌کند که با افزایش سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تبدیلی بخش کشاورزی محقق خواهد شد.
 
منبع : iana.ir
 
عدم افزایش قیمت پسته,افزایش قیمت پسته,قیمت پسته,میزان عرضه پسته,پسته کاری,پسته,باغ‌های پسته,انجمن پسته,تأمین پسته شب عید,صادرات پسته,میزان صادرات پسته,مزایای پسته ایران,صادرات غیرنفتی,محصولات صادراتی
 

نوشته شده در 02/11/1392 چهارشنبه ساعت 18:55:58 توسط محمد یزدانی


بازگشت به صفحه میوه کاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


همه چیز در مورد پسته
همه چیز در مورد انجیر
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی