معرفی کتاب کشاورزی


محصولات ارگانیک
غذای مردم دنیا را کشاورزی ارگانیک هم میتواند فراهم کند
غذای مردم دنیا را کشاورزی ارگانیک هم میتواند فراهم کند
سید رضا نورانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر اظهار داشت: پیش از این همه تصور می‌کردند که محصولات ارگانیک نمی‌تواند غذای مردم دنیا را تامین کند.
 
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی افزود: بر اساس آخرین تحقیقات پروفسور «پرفکتو» استاد دانشگاه میشیگان، تولید محصولات کشاورزی ارگانیک در کشورهای صنعتی می‌تواند با محصولات سنتی برابری می‌کند.
 
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی افزود: بر اساس مطالعه این استاد دانشگاه، تولید محصولات ارگانیک در کشورهای درحال توسعه و توسعه یافته حتی دو تا سه برابر محصولات غیر ارگانیک می‌تواند باشد.
 
وی گفت:‌این مطالعه تمام فرضیه‌های قبلی مبنی بر اینکه کشاورزی اورگانیک نمی‌تواند غذای کافی برای دنیا تأمین کند، را باطل می‌کند.
 
نورانی گفت: بر اساس مطالعات این پروفسور از آنجایی که در کشاورزی اورگانیک از کودها و منابع طبیعی موجود استفاده می‌شود و کمترین آسیب را به محیط می‌رساند بنابراین تولید رشد قابل توجهی پیدا می‌کند.
 
وی ادامه داد: در کشاورزی سنتی،‌تولید گازهای گلخانه‌ای،‌آفات افزایش می‌یابد. منابع زیرزمینی آلوده شده، محیط زیست آسیب جدی می‌بیند و میکرواورگانیسم‌ها هم خسارت می‌بینند و به همین دلیل سلامت دام و انسان به خطر می‌افتد.
 
نورانی گفت: براساس مطالعه این استاد دانشگاه کشت محصولات ارگانیک منجر به حفظ محیط زیست، منابع طبیعی،‌آب و خاک،‌حفظ اکوسیستم، تنوع زیستی می‌شود، بنابراین مدیریت جامع می‌تواند کمیت و کیفیت محصول را از زمان تولید تا فرآوری و مصرف افزایش دهد.
 
به گفته نورانی با تولید محصولات اورگانیک،‌جامعه در برابر بسیاری از بیماری‌ها واکسینه می‌شود.
منبع:فارس
 

نوشته شده در 07/02/1393 ساعت 23:28:53 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه ترویج و توسعه کشاورزی


ناشناس در تاریخ دهم مهر 1393 گفته است

سلام ممنون از سایت فعال و پویاتون و تشکر از اینکه منو با این سایت آشنا کردین امیدوارم بتونیم همکاری بیشتری داشته باشیم وحید قاسملو

پاسخ Admin در تاریخ دهم مهر 1393
ناشناس در تاریخ دوازدهم اردیبهشت 1393 گفته است

جهاد کشاورزی با تبلیغ کود ورمی کمپوست برای مزارع.هم از اشتغال زایی و مواد غذایی سالم حمایت کنه.

پاسخ Admin در تاریخ دوازدهم اردیبهشت 1393
امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


روش فعالیت در انجمن