غرامت بیمه باغداران مرکبات پرداخت می شود
غرامت بیمه باغداران مرکبات پرداخت می شود

غرامت بیمه باغداران مرکبات پرداخت می شود

 
اکوفارس: سخنگوی بیمه محصولات کشاورزی گفت: در پی رخداد سرما و یخبندان روزهای گذشته، باغداران خسارت دیده ای که دارای بیمه هستند، غرامت خود را پس از ارزیابی از سوی کارشناسان دریافت می کنند.
  
به گزارش اکوفارس رامین امینی زارع سخنگوی بیمه محصولات کشاورزی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص پرداخت غرامت به کشاورزان از سوی صندوق بیمه در سرمای اخیر اظهار داشت: در پی رخداد سرما و یخبندان روزهای گذشته، خساراتی به باغات مرکبات استان های شمالی وارد شد که باغداران خسارت دیده ای که دارای بیمه هستند، غرامت خود را پس از ارزیابی از سوی کارشناسان دریافت می کنند.
 
وی افزود: پس از وقوع این حادثه اکیپ تخصصی برای ارزیابی و برآورد خسارت به باغات مرکبات ارسال کردیم که پس از بررسی های اولیه در اولین فرصت غرامت به حساب باغداران واریز می شود.
 
امینی زارع ادامه داد: هر ساله بسیاری از باغداران مرکبات در موعد مقرر(فروردین تا نیمه اردیبهشت) نسبت به بیمه باغ های خود اقدام می کنند به طوریکه علاوه بر بیمه محصولات نظیر لیموترش،گریپ فروت،پرتقال، نارنگی می توانند تنه درختان خود را تحت پوشش قرار دهند.
 
سخنگوی بیمه محصولات کشاورزی با بیان اینکه در هر هکتار تا سقف 70 میلیون ریال غرامت به باغداران پرداخت می شود، عنوان کرد: در هر هکتار علاوه بر پرداخت غرامت محصولات برای آسیب دیدن و شکستگی تنه درختان به عنوان پایه اصلی تولید 6 میلیون ریال غرامت در نظر گرفته شده است.
 
وی تصریح کرد: با توجه به تغییر اقلیم و شرایط آب و هوایی از کشاورزان و باغداران تقاضا می شود تا علاوه بر کارهای حفاظتی در فصل سرما در موعد مقرر برای کاهش نگرانی و استرس حاصل از سرمازدگی و یخبندان نسبت به بیمه محصولات خود اقدام نمایند

نوشته شده در 09/09/1395 سه شنبه ساعت 01:36:26 توسط samira


بازگشت به صفحه میوه کاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


همه چیز در مورد پسته
همه چیز در مورد انجیر
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی