قیمت خرید تضمینی گندم 1155 و قیمت واردات گندم کیلویی 900 تومان است
قیمت خرید تضمینی گندم 1155 و قیمت واردات گندم کیلویی 900 تومان است

قیمت خرید تضمینی گندم 1155 و قیمت واردات گندم کیلویی 900 تومان است

نوری گفت: خرید تضمینی گندم از سوی دولت 1155 تومان تثبیت شد و اگر قیمتی بالاتر مطرح می‌شود به دلیل کیفیت گندم داخلی است اما متاسفانه نرخ گندم وارداتی که 900 تومان دربازار داخلی عرضه می‌شود.

 
راضی نوری در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: دولت نرخ گندم وارداتی را 1500تومان تعیین کرد که این نرخ بسیار پایین است و نیازمند تجدیدنظر جدی است زیرا در حق کشاورزان اجحاف می‌شود.
 
وی در ادامه افزود: قیمت هر کیلو چغندر با احتساب حمل و نقل آن 2700 تومان در نظر گرفته شده که باید در این زمینه نیز تجدید نظر صورت گیرد زیرا قیمت نیشکر هنوز مشخص نیست.
 
نوری با اشاره به این که تعیین قیمت شکر براساس نرخ چغندر محاسبه شده اضافه کرد: قطعا تولید نیشکر متضرر خواهند شد زیرا که کشاورزان فقط چغندر تولید نمی‌کنند بلکه نیشکر هم برروی قیمت این محصول تاثیرگذار است.
 
وی در خصوص وضعیت صادرات محصولات کشاورزی نیز تصریح کرد: دولت علاوه بر این مشوق صادراتی باید درصدد حذف تعرفه و عوارض گمرکی از صادرکنندگان محصولات کشاورزی نیز باشد تا مسئله صادرات حل شود.  
 
نوری با بیان این که 90 درصد آب در بخش کشاورزی استفاده می‌شود اضافه کرد: با اختصاص 10 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی جهت استفاده آبیاری نوین در بخش کشاورزی ما شاهد کاهش مصرف آب و هم چنین استفاده از چاه‌های غیرمجاز در بخش کشاورزی نباشیم.  
انتهای پیام/
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته شده در 17/08/1393 شنبه ساعت 07:49:33 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه گندم


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید