مبارزه با آفات خرما و تدوین طرح 5 ساله
مبارزه با آفات خرما و تدوین طرح 5 ساله

مبارزه با آفات خرما و تدوین طرح 5 ساله

موج - رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان کرمان از تدوين برنامه پنج ساله مقابله با آفت زنجره خرما، کرم خراط، بيماري خشکيدگي خوشه خرما و ساير آفات و بيماري‌ها اين محصول خبر داد.
به گزارش خبرگزاري موج، عباس سعيدي در نشست کارگروه کشاورزي آب و منابع طبيعي استان، گفت: در اين برنامه پنج ساله، برنامه‌ريزي بر اجراي مبارزه غيرشيميايي، تغذيه، هرس باغات، رعايت الگوي کشت، اصلاح باغات و در صورت لزوم مبارزه شيميايي انجام شده است.
وي افزود: در اين راستا،با توجه به ضرورت‌هاي پيش آمده در نظر داريم با حضور کشاورزان روز مزرعه به صورت الگويي در مناطق استراتژيک برگزار و آموزش‌هاي لازم به صورت عملي براي کشاورزان انجام گيرد.
در اين نشست حجت‌الاسلام اميري عضو کميسيون کشاورزي مجلس، بر تلاش براي ايجاد بازار براي فروش خرماي کشاورزان تاکيد کرد.
وي افزود: بيش از نيمي از خرماي توليدي، اضافه بر مصرف داخلي است که ضرورت دارد اين موضوع مد نظر قرار گيرد.
اميري، همچنين تلاش مراکز تحقيقاتي براي سرعت بخشيدن به ارائه نتايج تحقيقاتي به کشاورزان در زمان بروز مشکلات را خواستار شد.
زاهدي، رئيس مجمع نمايندگان استان، نيز در اين مراسم، بر تلاش براي جذب اعتبارات مورد نياز در رابطه با برنامه‌هاي ترويجي که زمينه مشارکت مردمي در مقابله با آفات و بيماري‌ها را فراهم آورد، قول مساعد داد.
وي افزود: در نظر داريم اعضاي کميسيون کشاورزي مجلس را در آينده نزديک به استان دعوت کنيم تا آن‌ها از نزديک با مسائل و مشکلات کشاوزان استان آشنا و پيگير مسائل پيش روي آن‌ها باشند.
منبع:موج

نوشته شده در 16/02/1394 چهارشنبه ساعت 11:10:54 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه مبارزه با آفات


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید