مبارزه بیولوژیکی با آفات و امراض در ۲۶ هزار هکتار از اراضی اردبیل انجا
مبارزه بیولوژیکی با آفات و امراض در ۲۶ هزار هکتار از اراضی اردبیل انجا

مبارزه بیولوژیکی با آفات و امراض در ۲۶ هزار هکتار از اراضی اردبیل انجام شد

 
سروی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در راستای تولید محصولات بهداشتی و سالم از زمان آغاز فعالیت دولت یازدهم، مبارزه بیولوژیکی با آفات و امراض در بیش از ۲۶ هزار هکتار از اراضی استان اردبیل انجام شده است.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، عدیل سروی  ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت اراضی استان اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر در راستای تولید محصولات بهداشتی و سالم از زمان آغاز فعالیت دولت یازدهم، مبارزه بیولوژیکی با آفات و امراض در بیش از 26 هزار هکتار از اراضی استان اردبیل انجام شده است.
 
وی با اشاره به بخشی از دستاوردهای بخش کشاورزی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی افزود: فعالیتهای شاخص در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در دولت یازدهم انجام شده که از اهم آنها می‌توانیم به اجرای تعداد 589 پروژه در زمینه‌های مختلف از جمله آب و خاک، گسترش شهرکهای گلخانه‌ای، احداث سدهای معیشتی و آبیاری بارانی اشاره کنیم.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: برای اتمام و بهره‌برداری از پروژه‌های مذکور اعتباری بالغ بر 3 هزار و 615 میلیارد ریال هزینه شده که این میزان اعتبار به طور دقیق 5.3 برابر میزان اعتباری است که در سالهای مشابه دولت قبلی اختصاص یافته بود.
 
سروی با اشاره به وضعیت مکانیزاسیون کشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی تصریح کرد: در دولت یازدهم اعتباری در حدود 910 میلیارد ریال به صورت تسهیلات کم‌بهره از خط ویژه اعتبارات مکانیزاسیون در اختصاص کشاورزان استان قرار گرفت که نتیجه این کار افزایش  0.3 درصدی ضریب مکانیزاسیون بر حسب واحد  قوه اسب در هکتار بوده است که این رقم نشان از موفقیت چشمگیر و توان بالای اجرایی دست اندرکاران بخش کشاورزی در مکانیزه نمودن کشاورزی استان اردبیل است.
 
وی با اشاره به اهمیت تولید محصولات پاک و ارگانیک در استان اردبیل بیان کرد: از طریق مبارزه بیولوژیکی بدون استفاده از سموم کشاورزی در مساحت بیش از 26 هزار هکتار و نیز مدیریت تلفیقی مبارزه با آفات در سطح 81 هزار هکتار از اراضی استان اردبیل، سیاستهای کاهش مصرف سموم در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مبنی بر تامین غذای پاک برای جامعه با جدیت در این استان دنبال می‌شود.
 

نوشته شده در 15/09/1395 دوشنبه ساعت 20:48:20 توسط samira


بازگشت به صفحه مبارزه با آفات


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید