مذاکره برای تعیین قیمت خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی
مذاکره برای تعیین قیمت خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی
مذاکره برای تعیین قیمت خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی
 
مذاکره برای تعیین قیمت خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی اکوفارس: معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت اعلام کرد: تعیین قیمت خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی در حال مذاکره است و امیدواریم بزودی مشخص شود.
  
به گزارش اکوفارس به نقل از خبرنگار ایرنا، عباس کشاورز در حاشیه برگزاری سی وهفتمین همایش سالیانه نباتات کشور در بندرعباس به خبرنگاران اظهار داشت: در سال زراعی جدید تاکنون یک میلیون و 860 هزار هکتار از زمین های زراعی زیر کشت گندم رفته که تا 10 روز آینده به یک میلیون و 980 هزار هکتار افزایش می یابد.
وی بدون اشاره به قیمت های در نظر گرفته شده برای خرید گندم و دانه های روغنی، بیان داشت: امسال 170 هزار هکتار کلزا در کشور کاشته شده که پیش بینی می شود 310 هزار تن دانه کلزا برداشت و 130 هزار تن روغن تولید شود.
معاون وزیر جهادکشاورزی در امور زراعت تاکید کرد: کشاورزانی که اکنون به کشت پاییزه مشغول هستند مبارزه و کنترل علفهای هرز را در اولویت قرار دهند.
وی در بخش دیگری از صحبتهای خود به اهمیت رعایت الگوی کشت اشاره و ادامه داد: از بهار سال آینده الگوی کشت محصولات کشاورزی براساس مزیت آب و اینکه چه محصولاتی باید در کدام یک از مناطق کشت شود به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.
 
   

نوشته شده در 26/09/1395 جمعه ساعت 22:32:37 توسط samira


بازگشت به صفحه گندم


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید