مرغ هم فکر نمی‌کرد چنین گران شود
مرغ هم فکر نمی‌کرد چنین گران شود

مرغ هم فکر نمی‌کرد چنین گران شود!

دولت بهار: به نظر می رسد فروردین 94 عیدی به یادماندنی برای خانواده مرغ ها باشد چرا که مرغ ها هم فکر نمی کردند روزی چنین گران قیمت شوند.

به گزارش دولت بهار به نقل از چمران نیوز، در حالی که روحانی از کاهش تورم و معجزه دولت راستگویان سخن می گوید اما روند گرانی همچنان ادامه داشته تا حدی که امروز وزیر کشاورزی از مردم تقاضا می کند مرغ 9 هزار تومانی نخرند . این گرانی باعث شده تا مردم در شبکه های اجتماعی یکدیگر را به نخریدن و تحریم مرغ دعوت می کنند .
 
رئیس دولت راستگویان می گوید :" تورم ۱۲ ماه به ۱۵/۲ درصد رسیده است این در حالی است که وعده‌ای که ما به مردم داده بودیم این بود که در سال ۹۳ تلاش کنیم تورم را به ۲۵ درصد برسانیم " اما انگار این مرغ پرکنده بنای مقابله با روحانی دارد و خلاف جهت سربالایی در حال فرار است . در حالی که قرار بود قیمت مرغ از پنجم اسفندماه ( امروز ) روندی نزولی را طی کند، اما از صبح امروز قیمت ها نسبت به دو روز قبل گران‌تر شده و هر کیلوگرم آن به 8100 تومان و حتی در برخی مناطق به 8500 هم رسیده است .
 
در همین رابطه رییس اتحادیه پرنده و ماهی استان تهران با بیان اینکه قیمت مرغ نسبت به دو روز قبل ۲۰۰ تومان افزایش یافته و به ۸۱۰۰ تومان در مراکز خرده‌فروشی رسیده است درباره علت این ماجرا گفته است :" قیمت این کالا در مراکز عمده فروشی ۷۶۰۰ تومان است برخی از مرغ‌ داران که جوجه‌ هایشان به سن بازار رسیده، از عرضه آنها برای مدت یک شب یا بیشتر خودداری می‌کنند و اعلام بار نمی‌کنند که همین مساله در نوسانات قیمت مرغ تاثیرگذار است" . اما ماجرای گرانی مرغ زمانی جالب تر شد که امروز وزیر جهاد و کشاورزی دولت راستگویان از مردم تقاضا کرد تا مرغ 9 هزار تومانی نخرند !
 
به گزارش خبرنگار ما در تازه ترین اظهار نظر وزیر جهاد کشاورزی گفته است: " مردم نباید مرغ را به‌قیمت 8 و 9هزار تومان که می‌گویند در مغازه‌ها وجود دارد، خریداری کنند در حال حاضر مرغ به‌قیمت 6هزار و 980 تومان به‌صورت گرم در تره‌بار و میادین توزیع شده است و مرغ منجمد نیز 5هزار و 900 تومان در میادین تره‌بار به دست مصرف‌کننده می‌رسد ".
 
این اظهارات از سوی حجتی در حالی مطرح می شود که چند روز پیش روابط عمومی وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد: " در اجرای سیاست تنظیم بازار به اندازه کافی ذخیره سازی مرغ در کشور صورت گرفته است و همان طور که در اطلاعیه‌های قبلی و از سوی مدیران این وزارتخانه اعلام و اطلاع رسانی شده است، شرکت پشتیبانی امور دام کشور آمادگی لازم را جهت عرضه نامحدود مرغ به قیمت 55000 ریال به تمامی شرکت های تعاونی‌، اتحادیه‌ها، میادین میوه و تره بار و مراکز عمده عرضه این کالا از طریق این شرکت در تهران و استان ها دارد ". اما جناب وزیر چرا امروز قیمت مصوب را 400 تومان بالاتر اعلام کرد ؟ دیگر اینکه آقای بفرمایند در کدام مرکز عمده فروشی قیمت زیر 6000 هزار تومان می باشد ؟
همچنین ایشان می گویند مردم مرغ 9 هزار تومانی نخرند . سوال این است که این مرغ 9 هزار تومانی از کجا در مغازه های فروش محصولات گوشتی سبز شده است .آیا مثلا این مرغ ها از کشورهای خارجی به مغازه ها رسیده اند یا یک سیکل مشخص و همیشگی را طی کرده اند ؟  اگر خرید مرغ 9 هزار تومانی به دستور ایشان نهی شده است حتما می توانند در دستور دیگری فروش مرغ 9 هزار تومانی را هم ممنوع کنند . قطعا این دستور دوم بیشتر در حیطه وظایف ایشان باشد. به نظر می رسد فروردین 94 عیدی به یادماندنی برای خانواده مرغ ها باشد چرا که مرغ ها هم فکر نمی کردند روزی چنین گران قیمت شوند .
منبع:قطره
 
   

نوشته شده در 05/12/1393 سه شنبه ساعت 21:34:46 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه طیور


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


مشاوره خصوصی

بهشت

طراحی سازه های کشاورزی بر مبنای مکانیزم شاز که در کره ماه برای اولین بار انجام پذیرفته می تواند پرشی بسوی کشاورزی و تولید خاک مرغوب از بهشت برین باشد.

 


شرکت بساک