همه چیز در مورد گوجه فرنگی
همه چیز در مورد سیب زمینی
همه چیز در مورد بادمجان
همه چیز در مورد فلفل
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی
مشکل افت قیمت گوجه فرنگی گریبان کشاورزان را گرفته است
مشکل افت قیمت گوجه فرنگی گریبان کشاورزان را گرفته است

مشکل افت قیمت گوجه فرنگی گریبان کشاورزان را گرفته است

 
برداشت گوجه فرنگی پاییزی - ارومیه
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل افت قیمت گوجه فرنگی در اراضی کشاورزی سال‌ها گربیانگیر کشاورزان در استان‌های مختلف بوده که تاکنون برای برطرف کردن این مشکل چاره اندیشی نشده است.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، احمد علی کیخا ظهر امروز در نشست اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با مسئولان استان بوشهر با اشاره به اینکه مشکلات کشاورزان گوجه‌فرنگی‌کار استان بوشهر با سفر به نقاط مختلف بررسی شد اظهار داشت: هدف سفر اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به استان بوشهر بررسی مشکلات این حوزه و ارائه راهکار برای برطرف کردن آن است.
 
وی با بیان اینکه استان بوشهر در حوزه‌های مختلف از ظرفیت بالایی برخوردار است تصریح کرد: استان بوشهر ضمن اینکه یک استان تاریخی  و دارای تمدن باستانی است از ظرفیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.
 
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ظرفیت طبیعی و تولیدی استان بوشهر حائز اهمیت است افزود: مشکل افت قیمت گوجه فرنگی در اراضی کشاورزی سال‌ها گربیانگیر کشاورزان در استان‌های مختلف بوده که تاکنون برای برطرف کردن این مشکل چاره اندیشی نشده است.
 
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در سه سال گذشته برنامه‌های مهمی در عرصه کشاورزی تدوین و اجرا کرده است گفت: دولت در سه سال گذشته در جهت درستی حرکت کرده ولی تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله زیادی باید پیموده شود.
 
کیخا با بیان اینکه جهت‌گیری دولت در توسعه کشاورزی صحیح بوده خاطرنشان کرد: مردم و کشاورزان با همین تکنولوژی بومی خود نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند.
 
وی با بیان اینکه در عرصه صنایع در طول سال‌های گذشته توجه ویژه‌ای شد گفت: هر چند در این حوزه به بهانه تولید خودرو ملی  ارز  زیادی هزینه شد  ولی هنوز به اهداف ترسیم شده دست نیافته‌‌ایم.
 
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر همین ارز و حمایت در برخی از محصولات کشاورزی هزینه می‌شد ضمن اینکه عرصه کشاورزی مشکلی نداشت محصولات کشاورزی ایران در بازارهای جهانی براحتی عرضه می‌شد.
 
کیخا با تاکید بر توجه به بخش کشاورزی و نقش آن در تولید و ایجاد اشتغال تصریح کرد: بخش کشاورزی نقش مهمی در تولید و اشتغال جامعه در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که توجه به این بخش در اولویت مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
 
وی با بیان اینکه بازدیدهای میدانی از اراضی کشاورزی استان بوشهر در کمیسیون کشاورزی مورد توجه قرار می‌گیرد گفت: در نخستین نشست کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی مشکلات گوجه فرنگی‌کاران استان بوشهر مورد توجه و بررسی قرار می‌گیرد.
 
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای حمایت و کمک به کشاورزان استان بوشهر از دست مجلس شورای هر کمکی بر می‌آید ارائه می‌شود تا با پشتیبانی دولت خدمات مورد نظر به این سخت کوشان عرضه شود.
 
کیخا با اشاره به برنامه بلند مدت برای برطرف کردن مشکلات کشاورزان تصریح کرد: باید نظام برنامه‌ریزی با  رویکرد توسعه کشاورزی برنامه مورد توجه کشاورزان تدوین و در طول سال‌ها اجرا کند تا هر سال دچار این مشکل در عرصه‌های مختلف کشاورزی نباشیم.

نوشته شده در 26/09/1395 جمعه ساعت 22:42:08 توسط samira


بازگشت به صفحه سبزیکاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید