مصرف مناسب کودهای شیمیایی در افزایش تولیدات کشاورزی موثر است
مصرف مناسب کودهای شیمیایی در افزایش تولیدات کشاورزی موثر است

مصرف مناسب کودهای شیمیایی در افزایش تولیدات کشاورزی موثر است

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: مصرف مناسب و بموقع کودهای شیمیایی، افزایش 30 تا 40 درصدی تولید محصولات کشاورزی را به همراه دارد.

به گزارش ایرنا، علی اشرف منصوری یکشنبه در هفتمین جلسه ستاد زراعت استان افزود: با پیگیری های انجام شده تمام نهاده های مورد نیاز کشت پاییزه تامین شده و کشاورزان براساس آزمون خاک می توانند هر مقداری که کود نیاز دارند، تحویل بگیرند.
 
وی تصریح کرد: بهترین زمان کشت در مزارع دیم قبل از بارش موثر ( پله ) است لذا از کشاورزان مناطق سرد و معتدل درخواست داریم که قبل از وقوع باران موثر کشت های خود را انجام دهند.
 
وی از کشاورزان مناطق گرمسیری نیز خواست که در مناطقی که بارندگی رخ داده به منظور مبارزه با علفهای هرز، عملیات خاکورزی و کشت را پس از سبز شدن علفهای هرز انجام دهند.
 
رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه افزود: هفت هزار و 500 هکتار گندم آبی، 133 هزار هکتار گندم دیم، یک هزارو 200 هکتار جو آبی و بیش از 53 هزار هکتار جو دیم تاکنون در استان کشت شده است.
 
منصوری با اشاره به خط اعتباری مکانیزاسیون اظهار داشت: مبلغ 344 میلیارد ریال در قالب خط مکانیزاسیون دو به استان کرمانشاه اختصاص یافته که در این راستا از کسانی که تشکیل پرونده داده اند درخواست می کنیم با مراجعه به بانک کشاورزی و تکمیل وثائق و الزامات قانونی به جذب این اعتبار کمک کنند.
 
وی افزود: این خط اعتباری ضمن افزایش ضریب مکانیزاسیون، در کشت بموقع، صرفه جویی در انرژی و مصرف نهاده های کشاورزی، تسریع در کشت مکانیزاسیون و بازسازی ناوگان فرسوده ادوات کشاورزی موثر خواهد بود.
 
رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه، با اشاره به سهمیه کودهای شیمیایی گفت: تاکنون 23 هزار تن کود اوره، 14 هزار تن کود فسفاته و دو هزار و500 تن کود پتاسه توسط کشاورزان خریداری شده است.
منبع:ایرنا
کد خبر: 81354546 (4294035) |

نوشته شده در 27/07/1393 ساعت 13:20:32 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه انواع کودها


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
مطالب پر بازدید
 

 

 


تبلیغات