معرفی متقاضیان خط اعتباری مکانیزاسیون در 60 روز
معرفی متقاضیان مکانیزاسیون در 60 روز
 
رئیس مرکز مکانیزاسیون کشاورزی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: در دولت تدبیر و امید با پیگیری‌های انجام‌شده برای توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی، خط اعتباری 750 میلیارد تومانی راه‌اندازی شد.
کامبیز عباسی افزود: این خط با استقبال بی‌سابقه کشاورزان و متقاضیان روبه‌رو شد و به‌رغم اینکه نرخ سود تعیین‌شده برای تسهیلات این خط 15 درصد بود، ظرف دو ماه حدود 600 میلیارد تومان متقاضی به بانک کشاورزی معرفی شد.
وی با اشاره به اینکه رقم تخصیص‌یافته طی سنوات گذشته بی‌سابقه بوده است، خاطرنشان کرد: ظرف مدت 60 روز، بیش از 75 درصد خط اعتباری ایجادشده با متقاضیان مؤثر روبه‌رو بود و بانک کشاورزی نیز شروع به پرداخت تسهیلات کرد.
عباسی پیش‌بینی کرد که تا 15 اسفندماه سال جاری، حداقل 375 میلیارد تومان یعنی 50 درصد از خط اعتباری فوق پرداخت شود.
 
خط اعتباری شماره دو برای مکانیزاسیون ایجاد شود
 
رئیس مرکز مکانیزاسیون کشاورزی از اعلام نیاز بخش مکانیزاسیون برای ایجاد خط اعتباری شماره دو خبر داد و تصریح کرد: برای پاسخگویی به تقاضاهای متقاضیان، پیش‌بینی می‌شود که به خط اعتباری دیگری نیاز داشته باشیم.
وی ادامه داد: با توجه به اهمیت مکانیزاسیون در ارتقاء کمی و کیفی محصولات کشاورزی، این امر به‌عنوان یک مؤلفه اثرگذار و مورد تأکید توسط وزیر جهاد کشاورزی، معاونان و مسئولان بخش مکانیزاسیون در دولت جدید قرار گرفته است تا نسبت به جبران عقب‌ماندگی‌های تاریخی، در این بخش اقدامات لازم انجام شود.
عباسی تأکید کرد: سالانه توسعه مکانیزاسیون نیازمند 21 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری است که خط اعتباری راه‌اندازی شده تنها کفاف یک‌سوم این نیاز را می‌دهد و مسلماً با مشاهده این تقاضاها، نیاز به افزایش اعتبار است.
وی اظهار داشت: بخش صنعت در زمینه ماشین‌های کشاورزی نیز باید پاسخگوی این خیل عظیم متقاضیان برای تولید ادوات باشد تا علاوه بر افزایش کمی، شاهد افزایش کیفی محصولات مکانیزه در کشور باشیم.
 
منبع : iana.ir
 
متقاضیان مکانیزاسیون,معرفی متقاضیان مکانیزاسیون,مکانیزاسیون,مکانیزاسیون کشاورزی,ماشین آلات کشاورزی,محصولات مکانیزه,مرکز مکانیزاسیون کشاورزی,توسعه مکانیزاسیون,تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی,اهمیت مکانیزاسیون
 

نوشته شده در 15/10/1392 ساعت 00:53:20 توسط محمد یزدانی


بازگشت به صفحه ماشین آلات کشاورزی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید