فن پیج فیس بوک بساک

ممنوعیت کشت محصولات کشاورزی با نیاز آبی بالا در کهگیلویه و بویراحمد
ممنوعیت کشت محصولات کشاورزی با نیاز آبی بالا در کهگیلویه و بویراحمد

ممنوعیت کشت محصولات کشاورزی با نیاز آبی بالا در کهگیلویه و بویراحمد

رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کشت انواع محصولات کشاورزی با نیاز آبی بالا شامل هندوانه، خربزه و برنج به دلیل کاهش بارندگی در این استان ممنوع شد.

به گزارش خبرگزاری کشاورز یایران0ایانا) از یاسوج ، جعفر گوهرگانی افزود: این ممنوعیت تا زمان بهبود وضعیت بارش نزولات جوی در استان ادامه دارد.
وی بیان کرد: آب و برق مزارع استان که به سیاست های سازمان جهاد کشاورزی استان در این زمینه عمل نکنند حتی در مرحله گل دهی نیز قطع می شود.
گوهرگانی با اشاره به اینکه تامین آب در بخش کشاورزی جزو رسالت های وزارت نیرو و شرکت های آب منطقه ای استان ها است، اظهار کرد: مسوولان سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی این استان با سیاست های وزارت نیرو همراه و هماهنگ هستند.
وی عنوان کرد: استفاده اصولی از منابع آب در تمام زمینه ها به ویژه بخش کشاورزی نیاز به فرهنگ سازی گسترده دارد.
گوهرگانی ابراز داشت: برای تحقق این امر مهم در کهگیلویه و بویراحمد مشارکت تمام عوامل موثر از جمله رسانه های ارتباط جمعی در استان ضروری است.
وی افزود: رعایت سیاست های جزئی و کلی بخش کشاورزی از سوی کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد در آینده به سود آنان خواهد بود.
گوهرگانی گفت: افزایش بازدهی آبیاری در بخش کشاورزی با گسترش شبکه های آبیاری تحت فشار و توسعه کشت های گلخانه ای در دستور کار مسوولان سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد است.
در 11 ماه امسال 249.8 میلیمتر باران در کهگیلویه و بویراحمد باریده که نسبت به مدت مشابه پارسال 133.8 میلیمتر کاهش داشته است.
میانگین بلندمدت بارش باران در کهگیلویه و بویراحمد 539.4 میلیمتر بوده که در سال زراعی گذشته 371 میلیمتر باران در این استان باریده است.
ممنوعیت کشت هندوانه در کهگیلویه و بویراحمد در حالی است که پارسال بیش از دو هزار هکتار زمین کشاورزی در استان زیر کشت هندوانه رفت و به دلیل رکود بازار میلیاردها ریال زیان متوجه کشاورزان شد
منبع:ایانا

نوشته شده در 13/12/1393 چهارشنبه ساعت 23:47:32 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه آبیاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید