نابسامانی موقت در عرضه میوه میادین مرکزی میوه وتره‌بار با قلع و قمع دل
نابسامانی موقت در عرضه میوه میادین مرکزی میوه وتره‌بار با قلع و قمع دل

 نابسامانی موقت در عرضه میوه میادین مرکزی میوه وتره‌بار با قلع و قمع دلال‌ها!

سازمان تعزیرات حکومتی برای ساماندهی عرضه میوه، دلال‌های میادین مرکزی میوه و تره‌بار را قلع و قمع کرد که این امر باعث افزایش قیمت میوه در روز شنبه (امروز) در میادین میوه و تره‌بار شد.

رئیس اتحادیه سراسری بارفروشان میوه و تره‌بار امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: از روز پنج‌شنبه تعزیرات کلیه دلال‌های میادین میوه و تره‌بار را جمع‌آوری کرده و در واقع حلقه‌ای از واسطه‌های موجود در بازار را از بین برد.

حسین مهاجران افزود: این واسطه‌ها حاشیه‌های حجره‌های میادین مرکزی میوه و تره‌بار میدان مرکزی را از بارفروشان اجاره کرده بودند و میوه و تره‌بار را از طریق واسطه به فروش می‌رسانند، به‌طوری که در جلوی هر حجره دو تا 9 نفر واسطه حضور داشتند.

حذف دلال‌ها، بازار میوه و تره‌بار را به‌هم ریخت

رئیس اتحادیه سراسری بارفروشان میوه و تره‌بار خاطرنشان کرد: از آنجا که توزیع میوه و تره‌بار خرده‌فروش‌ها توسط دلال‌ها انجام می‌شد با حذف این واسطه‌ها امروز مشکلاتی در توزیع ایجاد شد.

وی ادامه داد: برخی بارفروشان امروز محصول خود را بر خلاف نرخ مصوب ارائه کردند که این قیمت میوه را در میادین میوه و تره‌بار بالا برد.

مهاجران در پایان تصریح کرد: ثبات عرضه و تقاضای میوه در میادین نیاز به یک فرصت کوتاه دارد و امید می‌رود که از فردا شاهد این امر باشیم.

گفتنی است، بامداد پنج‌شنبه، مأموران سازمان تعزیرات حکومتی، برای حذف واسطه‌ها و ساماندهی بازار میادین مرکزی میوه و تره‌بار، دلال‌های این میدان را جمع‌آوری کرده‌اند./
 

منبع : ایانا


نوشته شده در 19/05/1393 ساعت 15:01:39 توسط مهندس پرویزی


بازگشت به صفحه میوه کاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


همه چیز در مورد پسته
همه چیز در مورد انجیر
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی