نخستین نشاء مکانیزه برنج در مازندران
نخستین نشاء مکانیزه برنج در مازندران

به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) و به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان مازندران، سخنگوی این سازمان با اعلام این خبر گفت: مراسم نخستین نشاء مکانیزه برنج استان و کشور روز شنبه 23 فروردین‌ماه ‌جاری با حضور استاندار، مهمانان کشوری و استانی در شهرستان میاندرود برگزار می‌شود.

مهدی خلیلی افزود: همزمان با این مراسم، نخستین نشاء مکانیزه برنج در سایر شهرستان‌های استان ازجمله بهشهر، ساری، بابل و آمل نیز در دل خاک قرار داده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تمام امور زراعت برنج از کاشت تا برداشت در این منطقه توسط بانک نشا انجام می‌گیرد و کلیه امور به‌صورت مکانیزه و دستگاهی انجام می‌شود.

سخنگوی سازمان جهادکشاورزی مازندران رقم مورد نشاء را برنج پرمحصول شیرودی و در سطح سه هکتار عنوان کرد و ادامه داد: این بانک نشا در تیپ 100 هکتاری بوده که از محل کمک‌های فنی اعتباری با اعتبار سه‌هزار و 200 میلیون ریال به بهره‌برداری رسیده است.

خلیلی تجهیزات این بانک نشاء را کامل و شامل خاک خردکن، سیدر مجهز به جعبه جمع‌کن و خاکریز، ژرمیناتور حوضچه جوانه‌زنی، تاریک خانه، گل خانه، خزانه، نشاکار چهار و شش ردیفه، کمباین مخصوص برداشت برنج، پادلر و تراکتور برشمرد.

وی تصریح کرد: مراسم نخستین نشاء مکانیزه برنج کشور ساعت 8:30 صبح در بانک نشای شکری واقع در شهرستان میاندرود، انتهای جاده فرودگاه، جنب فرودگاه برگزار می‌شود./

منبع:iana.ir/keshavarzi/item/17003-1.html


نوشته شده در 24/01/1393 ساعت 11:17:27 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه زراعت


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید