فایل گیف تستی


نظارت الکترونیک بر مزارع ذرت و گندم 6 استان اجرا شد
نظارت الکترونیک بر مزارع ذرت و گندم 6 استان اجرا شد

نظارت الکترونیک بر مزارع ذرت و گندم 6 استان اجرا شد

 
تهران- ایرنا- رییس موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال کشور گفت: تاکنون روندهای اجرایی در مزارع گندم و ذرت 6 استان با نرم افزار و سامانه الکترونیک زیر پوشش قرار گرفته است که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک این سامانه به سایر استان های کشور تعمیم داده شود.
نظارت الکترونیک بر مزارع ذرت و گندم 6 استان اجرا شد
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمدحسن عصاره» امروز (یکشنبه) در آیین انتقال دستاوردهای پژوهشی کشاورزی و انتقال دانش فنی به بخش خصوصی افزود: با توجه به امکانات اقتصادی دولت، ابزارهای نوین و دانش‌بنیان به بخش کشاورزی کمک موثری می کند؛ بنابراین در 2 سال گذشته نرم افزار کنترل مزارع با استفاده از سیستم‌های گیرنده، فرستنده و تبادل اطلاعات زیر نظر طراحی شد. وی تصریح کرد: تصاویر لحظه‌ به لحظه از مزارع توسط کارشناس به مرکز مخابره می شود و اطلاعات دقیق درباره روندها در دسترس قرار می گیرد. 
این مسوول اضافه کرد: هرچند سامانه نظارت الکترونیکی ساخته موسسه تحقیقاتی ثبت و گواهی بذر و نهال کشور است اما سازمان‌های دیگری مانند محیط زیست می‌توانند برای نظارت بر محیط‌بانان یا جنگل‌بانان از این سیستم استفاده کنند. 
رییس موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال، تولید بذر را یکی از حساسترین مسائل در بخش کشاورزی برشمرد و گفت: تولید بذر کیفی در بخش کشاورزی به قدری حیاتی است که در برخی کشورها هر پنج عدد بذر سبزی و صیفی با قیمت یک دلار به فروش می‌رود. 
وی اعلام کرد: در ایران برای تولید 500 هزار تن بذر گندم، سالیانه تا 50 هزار قطعه زمین در اندازه‌های مختلف به مساحت 220 هزار هکتار انتخاب می شود و زیر کشت بذر می رود. 
به گزارش ایرنا، امروز در مراسمی از 22 دستاورد پژوهشی بخش کشاورزی رونمایی شد و فناوری و دانش فنی آنها از سازمان تحقیقات کشاورزی به بخش خصوصی انتقال یافت. 
در این آیین تفاهمنامه انتقال فناوری و دانش فنی در بخش های بیوتکنولوژی، منابع طبیعی، تولید و تکثیر انواع بذر پنبه، گل و گیاهان زینتی، میوه های معتدله و سردسیری، مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری و دیم امضا شد.
در آیین امضای این تفاهمنامه ها رییس سازمان تحقیقات کشاورزی، معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی و نمایندگان شرکت های بخش خصوصی حضور داشتند. 

نوشته شده در 24/11/1395 ساعت 18:56:24 توسط samira


بازگشت به صفحه ذرت


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید