نگرانی باغداران گلستان از یخ زدگی میوه های سردرختی
نگرانی باغداران گلستان از یخ زدگی میوه های سردرختی

نگرانی باغداران گلستان از یخ زدگی میوه های سردرختی

 
گرگان - ایرنا - موج سرمای اخیر که از سیبری در کشور روسیه شمال ایران را فراگرفته؛ زحمت و دسترنج باغداران استان گلستان را در معرض تهدید و یخ زدگی قرار داده است.
نگرانی باغداران گلستان از یخ زدگی میوه های سردرختی
 
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گلستان امروز پنجشنبه در این باره به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: باتوجه به فصل برداشت مرکبات بویژه پرتقال از باغ های استان؛ سرمای اخیر باغ داران منطقه را نگران کرده است.
مرتضی صادقی با بیان اینکه احتمال دارد سرما به بیش از 100 هزار تن میوه سردرختی باغداران گلستان آسیب بزند؛ گفت: بیم آن می رود سرما به گل های پرورشی، نهالستان های زیتون و باغ های ایجاد شده یک تا سه ساله استان نیز خسارت وارد کند.
وی از باغداران گلستان خواست با استفاده از نایلون؛ برافروختن آتش و خودداری از تکان دادن درختان پوشیده از برف؛ میوه های خود را از معرض سرمای شدید دور کنند.
وی با بیان این که بعد از فروکش کردن سرمای شدید منطقه، هوای آفتابی را خواهیم داشت، از باغداران خواست از هم اکنون روی تنه درخت را با گونی و درخت جوان را با نایلون پوشانده تا مانع برخورد آفتاب و ترک خوردگی تنه درختان شود.
به گزارش ایرنا و بر اساس آخرین داده های هواشناسی هم اکنون دمای گرگان مرکز استان گلستان منفی 4 درجه سانتی گراد با رطوبت 80 تا 90 درصدی است و پیش بینی میشود بارش پراکنده برف توام با وزش باد و پدیده مه گرفتگی دست کم تا 24 ساعت آینده ادامه داشته باشد.

نوشته شده در 04/09/1395 پنجشنبه ساعت 23:40:52 توسط samira
ویرایش شده در 05/09/1395 جمعه ساعت 00:10:48 توسط samira


بازگشت به صفحه میوه کاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


همه چیز در مورد پسته
همه چیز در مورد انجیر
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی