واردات برنج از اول مرداد ۹۶ ممنوع است
واردات برنج از اول مرداد ۹۶ ممنوع است

واردات برنج از اول مرداد ۹۶ ممنوع است

 
وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به وزیر صنعت یادآور شد: پیرو مصوبه کاهش تعرفه واردات ۸ کالای اساسی، حساس و ضروری، واردات برنج تا ابتدای مرداد ماه سال آینده امکان پذیر است و بعد از این مدت شامل ممنوعیت واردات در فصل برداشت خواهد بود.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، بر اساس نامه حجتی وزیر جهاد کشاورزی به نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره مصوبه اخیر هیئت وزیران درباره کاهش تعرفه واردات کالاهای اساسی حساس و ضروری  از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواسته شده است که از وارد کنندگان برنج تعهد اخذ گردد که کالاهای وارداتی آنها حداکثر تا تاریخ ابتدای مرداد سال آینده  به کشور وارد و ترخیص شود.
در ادامه این نامه آمده است: ثبت سفارش واردات برنج باید به گونه‌ای انجام شود که حداکثر اعتبارات ثبت سفارش و اعتبارات اسنادی به حواله حداکثر تا تاریخ یاد شده باشد در غیر این صورت با توجه به آغاز فصل برداشت شامل ممنوعیت واردات برنج خواهد شد.
 
بنابراین گزارش، پیرو نامه وزیر جهادکشاورزی به صنعت علی علی‌آبادی فراهانی مدیر کل دفتر مقررات و صادرات سازمان توسعه تجارت نیز با ارسال نامه‌ای به مدیر کل واردات و امور مناطق آزاد ویژه گمرک جمهوری اسلامی اعلام کرد: بر اساس درخواست جهاد کشاورزی مدت ثبت سفارش و اعتبارات اسنادی و حواله برای واردات برنج تا ابتدای مرداد سال آینده خواهد بود.

نوشته شده در 10/11/1395 ساعت 12:18:23 توسط samira


بازگشت به صفحه صنایع غذایی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید