واردات دامی با صادرات محصولات مازاد کشور توأم باشد
تفاهمنامه‌های واردات دامی دوطرفه باشد
رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرکزی دامداران ایران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: انعقاد تفاهمنامه‌های همکاری برای مبادلات کالاهای کشاورزی و دامی اگر دوطرفه باشد، حرکتی مثبت است.
سیروس روستا افزود: واردات بی‌ضابطه و بی‌رویه علاوه بر آنکه به تولید داخل ضربه می‌زند، منجر به خروج مقدار زیادی ارز از کشور نیز می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: تصمیم‌گیری طبق نظر رئیس جمهوری باید با حضور تولیدکنندگان باشد، در غیر این صورت نتیجه عکس خواهد داد.
رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرکزی دامداران ادامه داد: همکاری‌های دوجانبه علاوه بر آنکه در زمان‌های کمبود به کشور کمک می‌کند، در زمان‌های مازاد تولید می‌تواند نیز اثربخش است.
روستا با اعلام اینکه در حال حاضر تولید گوشت در کشور مازاد است، تصریح کرد: در حال حاضر گوشت به اندازه‌ای در کشور تولید شده که نیاز به واردات نداریم و باید مسئولان ذی‌ربط فکری به حال آن کنند.
وی یادآور شد: به‌دلیل آنکه دولت به تعهدات هفت ماه پیش خود در تأمین نقدینگی برای دامداران عمل نکرده است، پیش‌بینی می‌شود که مازاد تولید داشته باشد.
روستا تأکید کرد: کارخانه‌های فراوری لبنی نیز از وفور تولیدات خبر داده‌اند و پیش‌بینی می‌شود که در تحویل شیر از دامداران به مشکل برخورد کنند.
گفتنی است، واردات محصولات دامی و لبنی از ایرلند که بر اساس انعقاد تفاهمنامه‌ای مشترک از سر گرفته شد که به اعتقاد تولیدکنندگان در صورت دوطرفه بودن اثربخش است.
 
منبع : iana.ir
 
واردات دامی,تفاهم نامه واردات دامی,مبادلات کالاهای دامی,انواع دام,دامداری,پرورش دام,اتحادیه مرکزی دامداران,تولیدکنندگان دام,میزان تولید گوشت,مازاد تولیدگوشت,محصولات دامی,محصولات لبنی
 

نوشته شده در 25/10/1392 چهارشنبه ساعت 21:23:17 توسط محمد یزدانی


بازگشت به صفحه دام


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی