واکس مرکبات سبب ماندگاری محصول می‌شود
واکس مرکبات سبب ماندگاری محصول می‌شود

واکس مرکبات سبب ماندگاری محصول می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: واکس میوه نه تنها ضرری ندارد بلکه سبب ماندگاری بیشتر محصول و افزایش بازار پسندی آن می‌شود.

 دلاور حیدرپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با اشاره به ذخیره‌سازی مرکبات ایام پایانی سال، اظهار کرد: مسئولیت ذخیره‌سازی مرکبات در کشور بر عهده سازمان تعاون روستایی است که در حال انجام است.
 
وی با تاکید بر مدیریت در ذخیره‌سازی مرکبات، بیان داشت: باید در ذخیره‌سازی مرکبات مدیریت داشته باشیم تا با مشکلی مواجه نشویم.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: در حال حاضر آفت مگس مدیترانه‌ای تحت کنترل قرار دارد و تاکنون مشکلی خاصی در این‌باره گزارش نشده‌ است.
 
حیدرپور یادآور شد: با توجه به اینکه سرما سبب مهار آفت مگس مدیترانه‌ای شده و سرمای سال گذشته در مازندران سبب مهار و کنترل این آفت شده‌ است.
 
وی با اشاره به اینکه واکس مرکبات ضرری ندارد، افزود: واکس میوه نه تنها ضرری ندارد بلکه سبب ماندگاری بیشتر محصول و افزایش بازار پسندی آن می‌شود.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه یارانه شیر خام در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد، ادامه داد: قرار است دامدارانی که شیر را تحویل کارخانه دادند یارانه شیرخام اختصاص یابد که به‌زودی سهمیه استانی آن اعلام می‌شود.
 
حیدرپور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خسارت برف سال گذشته در مازندران، اظهار کرد: مقرر شد از سوی دولت 123 میلیارد تومان تسهیلات با نرخ پنج درصد کمتر از نرخ معمول تسهیلات بخش کشاورزی پرداخت شود.
 
وی تصریح کرد: در حال حاضر سهم بانک کشاورزی 50 میلیارد تومان و بانک تجارت 20 میلیارد تومان ابلاغ شد ولی هنوز سهم مابقی بانک‌های عامل اعلام نشده‌ است که در آخرین جلسه مدیریت بحران در عباس‌آباد قول مساعد داده شده که عملیاتی شود.
 
رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران در پایان گفت: امیدواریم قبل از بحران برف در استان این مهم عملیاتی شود تا کشاورزان از نگرانی درآیند.
منبع:فارس
 

نوشته شده در 01/10/1393 دوشنبه ساعت 17:04:10 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه میوه کاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


همه چیز در مورد پسته
همه چیز در مورد انجیر
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی