پرورش ماهی درقفس افزایش می یابد
پرورش ماهی درقفس افزایش می یابد

پرورش ماهی درقفس افزایش می یابد

وزیر جهاد کشاورزی در بوشهر گفت: با توجه به ظرفیت سواحل و حوضچه سدهای آبی کشور پرورش ماهی در قفس در برنامه ششم توسعه افزایش می‌یابد.
 
افزایش ظرفیت  پرورش ماهی در قفس
 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از روند اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در پشت سد رئیسعلی دلواری در شهرستان دشتستان با اشاره به اینکه توسعه طرح‌های آبزی‌پروری از برنامه‌های مهم وزارت جهاد کشاورزی است گفت برای تأمین مواد پروتئینی و آبزی طرح‌های آبزی‌پروری در بخش‌های مختلف سواحل و حوضچه سدهای آبی کشور طراحی شده است.
محمود حجتی افزود طرح پرورش ماهی در قفس در پشت سد رئیسعلی دلواری با استفاده از تسهیلات بانکی صندوق توسعه و بانک کشاورزی مراحل نهایی را طی می‌کند و پیش‌بینی می‌شود عملیات پرورش ماهی در این طرح اوایل سال آینده اجرایی شود.
 
وی گفت در سال نخست اجرای این طرح 200  قفس در پشت سد رئیسعلی دلواری ایجاد شده که قادر است در یک دوره دو هزار و 400  تن ماهی سی‌باس تولید کند.
 
حجتی افزود با پرورش ماهی در قفس در دو دوره سالانه می‌توان تولید ماهی سی‌باس در سد رئیسعلی دلواری را به 4 هزار و 800 تن افزایش داد.
 
وی با تأکید بر اجرای فازهای دوم و سوم طرح پرورش ماهی در قفس در سد رئیسعلی دلواری گفت فرآوری، بسته‌بندی و بازاریابی در مراحل بعدی اجرای این طرح قرار دارد که همزمان با عملیات پرورش ماهی این طرح‌ها با مشارکت بانکهای عامل اجرایی می‌شود.
 
وزیر جهاد کشاورزی اشتغال‌زایی، رونق تولید و تأمین مواد آبزی کشور را از مهمترین اهداف اجرای طرح پرورش ماهی در قفس بیان کرد.

نوشته شده در 12/12/1395 پنجشنبه ساعت 19:03:12 توسط samira


بازگشت به صفحه اخبار شیلاتی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید