پشتیبانی امور دام به وزارت کشاورزی ملحق می‎شود
پشتیبانی اموردام
محمدتقی توکلی در گفت‎وگو با ایسنا، منطقه لرستان، بیان کرد: در سال گذشته به خاطر وضعیت دوگانگی در بخش وزارت کشاورزی با تولید و صنعت، معدن و تجارت که کار توزیع و تنظیم بازار را بر عهده دارد باعث وضع قانون انتزاع وظیفه بخش کشاورزی از صنعت، معدن و تجارت شد.
وی اضافه کرد: به‎موجب این قانون تمام برنامه‎ریزی و سیاست‎گذاری بر تولید و توزیع محصولات برعهده وزارت کشاورزی قرار گرفته و از حوزه صنعت و معدن خارج می‎شود. در این راستا نیروی انسانی و اعتبارش تعیین شد.
توکلی ادامه داد: با این مصوبه تمام محصولات کشاورزی صنایع تبدیلی محصول اول از جمله بسته‎بندی، فرآوری و تولید کود شیمیای بر عهده وزارت کشاورزی قرار گرفته که با این کار ارزش افزوده تولیدات بالاتر می‎رود.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: با انتزاع وظیفه بخش کشاورزی از صنعت و معدن پشتیبانی امور دام به وزارت کشاورزی ملحق می‎شود و مدیرعامل بانک کشاورزی را نیز این وزارت پیشنهاد می‎دهد که البته وزیر اقتصاد حکم او را تأیید می‎کند.
وی اظهار کرد: متأسفانه این قانون توسط دولت یازدهم اجرایی نشد که امید می‎رود در دولت آقای روحانی به اجرا درآید چرا که خلأ این قانون به‎طور جد حس می‎شود.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس افزود: با اجرای این قانون، وزارت کشاورزی می‎تواند مقدار مورد نیاز محصولات خود را تخمین بزند و اگر لازم باشد به کشور وارد کند.
 
منبع : dampezeshk.com

نوشته شده در 18/09/1392 دوشنبه ساعت 21:28:37 توسط محمد یزدانی


بازگشت به صفحه دام


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی