پیش‌بینی برداشت بیش از 2 هزار تن کلزا از مزارع ملایر
پیش‌بینی برداشت بیش از 2 هزار تن کلزا از مزارع ملایر

پیش‌بینی برداشت بیش از 2 هزار تن کلزا از مزارع ملایر

 
خبرگزاری فارس: پیش‌بینی برداشت بیش از 2 هزار تن کلزا از مزارع ملایر
 
مدیر جهاد کشاورزی ملایر گفت: پیش‎بینی می‌شود 2 هزار و 500 تن کلزا در سال زراعی جدید از مزارع شهرستان ملایر برداشت شود.
غلامحسین تقوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ملایر اظهار کرد: شهرستان ملایر یکی از مهمترین قطب‌های کشاورزی استان بوده و بیش از 45 هزار هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت انواع غلات است.
 
وی تصریح کرد: با توجه به مشکلات و چالش‌های کم‌آبی در کشور و شهرستان ملایر یکی از مهمترین برنامه‌های جهاد کشاورزی کشت محصولات کم آب‌بر و تشویق کشاورزان به کشت این محصولات است.
 
مدیر جهاد کشاورزی ملایر با بیان اینکه یکی از برنامه‌های اداره جهاد کشاورزی ملایر در سال اقتصاد مقاومتی کشت دانه‌های روغنی است، افزود: امسال 850 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان ملایر زیر کشت محصول کلزا رفته است.
 
وی با اشاره به اینکه این میزان کشت نسبت به سال گذشته رشد صد درصدی دارد، افزود: سال گذشته تنها 160 هکتار از اراضی ملایر زیر کشت کلزا بوده است.
 
تقوی گفت: پیش‎بینی می‌شود 2 هزار و 500 تن کلزا در سال زراعی جدید از مزارع شهرستان ملایر برداشت شود.
 
وی با اشاره به تسهیلات وزارتخانه برای کشت محصولات کم آب‌بر به ویژه کلزا گفت: طبق هماهنگی‌های انجام شده با وزارتخانه و بانک کشاورزی برای هر هکتار، 25 میلیون ریال تسهیلات بانکی به کشاورزان پرداخت شد.
 
مدیر جهاد کشاورزی ملایر پرداخت به موقع مطالبات به کشاورزان کلزا کار، رایگان بودن بیمه محصول، خرید تضمینی محصول و... را از مزایای کشت محصول کلزا دانست.

نوشته شده در 29/08/1395 شنبه ساعت 02:11:44 توسط samira


بازگشت به صفحه صنایع غذایی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید