همه چیز در مورد گوجه فرنگی
همه چیز در مورد سیب زمینی
همه چیز در مورد بادمجان
همه چیز در مورد فلفل
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی
چغندر قند از اراضی کشاورزی هشترود برداشت شد
چغندر قند از اراضی کشاورزی هشترود برداشت شد

7.2 هزار تن چغندر قند از اراضی کشاورزی هشترود برداشت شد

 
مراغه - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی هشترود گفت: هفت هزار و 200 تن چغندر قند از ابتدای سال تاکنون از اراضی کشاورزی این شهرستان برداشت شده است.
7.2 هزار تن چغندر قند از اراضی کشاورزی هشترود برداشت شد
اسماعیل کریمی اصل روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان چغندر قند از 120 هکتار اراضی زیرکشت این محصول برداشت شده است و پیش بینی می شود این میزان در سال آینده افزایش یابد.
وی ادامه داد: بر اساس بررسی های انجام گرفته توسط کارشناسان جهاد کشاورزی از هر هکتار از مزارع زیرکشت چغندر قند این شهرستان به طور میانگین 60 تن از این محصول برداشت شده است.
وی با اشاره به ارزش اقتصادی محصول چغندر قند این شهرستان اضافه کرد: ارزش محصول ارسال شده به کارخانه های قند استان اردبیل در سال جاری بیش از 21 میلیارد و 600 میلیون ریال بوده است.
وی با اشاره به میزان سازگاری محصول چغندر قند با اقلیم و جغرافیای منطقه هشترود گفت: با توجه به کارشناسی‌های انجام یافته توسط صاحب نظران، این شهرستان با توجه به دارا بودن شرایط مناسب اقلیمی و سازگاری مناسب خاک‌های این منطقه و نیز ارائه مشاوره های کارشناسی در زمان های کشت، داشت و برداشت برای کشت این محصول مهم مستعد است.
وی با اشاره به مزایای کشت این نوع محصولات کشاورزی افزود: بالا بردن توان اقتصادی بهره برداران، تامین بخشی از نیازهای کارخانه های تولید قند و شکر، کاهش تراکم علف های هرز مزرعه و تناوب با کشت سایر محصولات کشت آبی از مزیت های کشت محصول چغندرقند در این شهرستان است.
وی با تاکید بر اهمیت مصرف آب در کشت محصولات کشاورزی ادامه داد: هم اکنون آبیاری، کشت و برداشت اراضی زیرکشت محصول چغندرقند این شهرستان به صورت مکانیزه انجام می شود.
شهرستان هشترود حدود 85 هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که پنج هزار هکتار آن را باغات تشکیل داده است؛ در این شهرستان سالانه حدود 230 هزار تن انواع محصولات کشاورزی و باغی تولید می شود.

نوشته شده در 29/08/1395 شنبه ساعت 02:04:49 توسط samira


بازگشت به صفحه سبزیکاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید