چند توليدكننده آبميوه غيراستاندارد حاوي قطعات ميوه شناسایی شدند
شناسایی توليدكننده آبميوه غيراستاندارد
فريدون بلغاري - مشاور رئيس سازمان استاندارد - در گفت‌وگو با فارس در خصوص احتمال عرضه آبميوه حاوي بنزوات سديم در كشور و بيماري زا بودن اين نوع آبميوه‌ها اظهار داشت: در توليد محصولات غذايي كه به صورت گرم بسته‌بندي مي‌شوند نبايد از بنزوات سديم استفاده شود زيرا بنزوات يك ماده نگهدارنده است و استفاده از آن در بسته‌بندي‌هاي گرم مجاز نيست. 
وي ادامه داد: سازمان جهاني استاندارد استفاده از ميزان مشخصي از بنزوات سديم را در برخي محصولات مانند نوشابه كه به صورت سرد بسته‌بندي مي‌شوند، مجاز دانسته ولي از اين ماده نبايد در بسته بنديهاي گرم استفاده شود. 
بلغاري افزود: اخيراً برخي پودرهاي آبميوه به كشور وارد مي‌شود كه تعدادي از توليد‌كنندگان آن را به صورت خشك با ذرات ريز با آب مخلوط و پس از باز شدن ميوه‌هاي خشك، محصول توليدي را به عنوان آبميوه طبيعي حاوي پالپ ميوه عرضه مي‌كنند. 
وي با بيان اينكه برخي از شركت‌هاي توليد كننده اين نوع محصولات شناسايي شده‌اند، گفت: از توليد آبميوه‌هاي تقلبي در كشور جلوگيري مي‌شود. 
بلغاري از مردم خواست تا از خريد محصولات غذايي با برندهاي ناشناخته خودداري و مواد غذايي و آبميوه‌هاي با مارك‌هاي مورد قبول و تاييد شده را خريداري كنند. 
وي همچنين از برگزاري گردهمايي سازمان استاندارد با فعالان صنعت غذا در ماه جاري خبر داد و گفت: در اين گردهمايي، هماهنگي لازم در جهت برخورد با توليد‌كننده‌هاي آبميوه‌هاي غيراستاندارد صورت خواهد گرفت. 
مشاور رئيس استاندارد با اشاره به شناسايي 700 مورد جعل نشان استاندارد در كشور با اجراي طرح طاها، گفت: برخي از اين جعل نشانها به شركت‌هاي توليد‌كننده آبميوه مربوط مي‌شود. 
وي افزود: در صورتي كه آبميوه از مبادي رسمي وارد كشور شود، مؤسسه استاندارد كنترل‌هاي كيفي را در اين خصوص انجام خواهد داد ولي در حال حاضر بخشي از آبميوه‌هاي غيراستاندارد به صورت ته ‌لنجي و قاچاق به كشور وارد مي‌شود. 
 
منبع : agrofoodnews.com
 
توليدكننده آبميوه غيراستاندارد,آبميوه غيراستاندارد,آب میوه,انواع آب میوه,واردات پودرآبميوه,آبميوه حاوي پالپ,عرضه آبميوه غیراستاندارد,آبميوه طبيعي حاوي پالپ,پودرآبمیوه,آبميوه‌هاي تقلبي,
 

نوشته شده در 26/10/1392 پنجشنبه ساعت 15:23:47 توسط محمد یزدانی


بازگشت به صفحه صنایع غذایی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید