چین و ترکیه رقیب شیلاتی ایران در بازار بین‌المللی
چین و ترکیه رقیب شیلاتی ایران در بازار بین‌المللی
مدیر امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: تنها مرکز تکثیر و پرورش میگوی آب شیرین کشور در قصر شیرین فعال است، به‌طوری که امسال برآورد می‌شود 25 تن میگو در این مجتمع تولید شود و این مرکز همچنین تأمین‌کننده پست لارو (بچه‌میگو) خیلی از استان‌های دیگر است.
کیومرث شهبازی با بیان اینکه مجتمع شهدای قصر شیرین که از سال 83 راه‌اندازی شده، تولیداتش با استقبال مشتریان داخلی و خارجی روبه‌رو شده است، افزود: مجتمع آبزی‌پروری شهدای قصر شیرین که دوهزار و 500 تن انواع آبزیان تولید می‌کند، بیش از 90 درصد محصول تولیدی خود را به خارج از کشور به‌ویژه عراق و اقلیم کردستان صادر می‌کند.
وی با بیان اینکه چین و ترکیه رقیب ایران در بازار آبزیان عراق هستند، خاطرنشان کرد: با توجه به کیفیت بالا محصولات تولیدی استان و گرایش مردم عراق به مصرف تولیدات ایرانی با قوت با چین و ترکیه رقابت کنیم و اجازه نخواهیم داد بازار ما را در این کشور تصاحب کنند.
مدیر امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه با بیان اینکه صادرات محصولات شیلاتی استان سال جاری با افزایش 33 درصدی به سه‌هزار تن می‌رسد، ادامه داد: سال جاری 600 هزار قطعه ماهیان زینتی به خارج از کشور صادر می‌شود.
به گفته شهبازی، با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، کرمانشاه در سال 1404، 100 هزار تن انواع آبزیان تولید خواهد کرد./
 

 


نوشته شده در 09/11/1392 چهارشنبه ساعت 02:00:06 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه اخبار شیلاتی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید