کاربرد BIO بر کود برگی
کاربرد BIO بر کود برگی

کاربرد BIO بر کود برگی

 
تغذیه برگی، با استفاده از علوم زیستی مبتنی بر، تهیه کود برگ آلی طبیعی، یک روش موثر برای اصلاح کمبود های خاک و غلبه بر ناتوانی خاک جهت انتقال مواد مغذی به گیاه است. آزمایشات نشان داده است که تا 90 درصد از یک راه حل تغذیه گیاه همانند محلول پاشی، مواد مغذی می تواند در کوچکترین بش ریشه یک گیاه در عرض 60 دقیقه از برنامه یافت شود.
 
کاربرد BIO بر کود برگی
 
تغذیه برگی
 
تغذیه برگی، با استفاده از علوم زیستی مبتنی بر، تهیه کود برگ آلی طبیعی، یک روش موثر برای اصلاح کمبود های خاک و غلبه بر ناتوانی خاک جهت انتقال مواد مغذی به گیاه است. آزمایشات نشان داده است که تا 90 درصد از یک راه حل تغذیه گیاه همانند محلول پاشی، مواد مغذی می تواند در کوچکترین بش ریشه یک گیاه در عرض 60 دقیقه از برنامه یافت شود. براساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه ایالتی میشیگان، با استفاده از برچسب رادیو اکتیو بر مواد مغذی ، ثابت شد که تغذیه برگی می تواند 8 تا 10برابر موثر تر از تغذیه عادی خاک باشد.
 
اثر محلول پاشی بر اعمال مواد مغذی زیستی
 
-شرایط سطح برگ. به ویژه کوتیکول مومی شکل تعیین می کند. کوتیکول که تنها بخشی نفوذپذیر به آب و مواد مغذی حل شده است به عنوان یک نتیجه، می تواند جذب مواد غذایی را در گیاه محدود کند.
 
-مدت زمانی که مواد مغذی در خاک باقی می ماند توسط این روش در سطح برگ حل می شود.
 
-انتشار. حرکت عناصر از غلظت بالا به غلظت پایین. برای نفوذ به گیاه رخ می دهد، مواد مغذی باید در سطح گیاه حل شوند.
 
-نوع فرمول. فرمولاسیون محلول در آب به طور کلی برای برنامه های کاربردی محلول پاشی بهتر است به عنوان دیگر آن ها به راحتی در سطح گیاه جذب می شوند. زمانی که به راه حل های نامحلول در مقایسه کار نگاه اندازیم فرمولاسیون نامحلول آب در حال اقدام به طور کلی کند است، زیرا آن ها باید قبل از این که بتوانند جذب شوند حل گردند تا برای کاربرد های خاک قابل اجرا باشند.
 
زمان سنجی
 
بهترین زمان برای تغذیه برگی گیاه اواخر شب یا صبح زود است. در این بازه زمانی است که روزنه های موجود کوچک بر روی برگ باز می شود.
 
اجتناب از پاشش برگی
 
-هنگامی که درجه حرارت بالای 80 درجه فارنهایت باشد.
 
-هنگامی که آب و هوای گرم و خشک است و بخار آب در حال خروج از سلول های گیاه می باشد.
 
اسپری برگی
 
-هنگامی که درجه حرارت 72 درجه فارنهایت یا زیر این مقدار باشد.
 
-در اوایل صبح زمانی که سلول های برگ پر از آب و شبنم شده است و یا آب در شاخ و برگ جمع آوری می شود.
 
-هنگامی که درجه حرارت هوا و رطوبت هر دو برابر 135 درجه فارنهایت یا کمتر باشد.
 
-هنگامی که درجه حرارت هوا خنک تر از دمای سطح خاک باشد.
 
توجه داشته باشید: یک سورفاکتانت بیولوژیکی می تواند تنش آب را کاهش دهد و بهبود میزان جذب زیستی بر اساس محلول پاشی برگی را افزایش دهد.
 
در صورت امکان، pH یک اسپری برگی باید بین 6.2 – 7.0 باشد. برای ترویج رشد گیاه جوان راه حل شیرین (قلیایی) (با pH 7.0) توصیه می شود. برای رشد ساختاری، یک راه حل ترش تر (اسیدی) (با pH 6.2) توصیه می شود.
 
یک برنامه برگی موثر می توانید نتایجی طی 1 تا 6 روز تولید کند. استفاده از یک رفرکتومتر برای تشخیص نتایج لازم می باشد.
 
توجه: اطمینان از کودی که به طور کامل در آب مخلوط شده است - اعمال شده به قطرات ریز – جهت جلوگیری از خیس شدن لازم است.
 
در این مورد هیچ تجهیزات خاص مورد نیاز نیست، راه حل برگی را می توان با کمک تجهیزات اسپری معمولی سمپاش به عنوان مثال فن، استفاده از سمپاشی بسته، افزایش حجم سمپاشی زمینی از پایین یا بالا، سمپاشی هوایی و غیره بهره جست. راه حل های برگی EcoChem حاوی نیتروژن است که به عنوان یک الکترولیت عمل می کند و در حمل مواد مغذی به گیاه و فسفر ، که باعث گردش داخلی می شود، تاثیر بسزایی دارد.

نوشته شده در 19/11/1395 سه شنبه ساعت 20:28:19 توسط samira


بازگشت به صفحه انواع کودها


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
مطالب پر بازدید
 

 

 


تبلیغات