کاهش 10 درصدی تولید بادام در خراسان شمالی
کاهش 10 درصدی تولید بادام در خراسان شمالی
کاهش 10 درصدی تولید بادام در خراسان شمالی
 
بجنورد- ایرنا- مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: با توجه به بروز سرمای اواخر اسفند ماه سال 94 و وقوع سرمای دیررس بهارامسال، میزان تولید بادام در این استان در مقایسه با سال گذشته 10 درصد کاهش داشته است.
کاهش 10 درصدی تولید بادام در خراسان شمالی
علی اصغر شریکیان سه شنبه در گفت و گو با ایرنا سطح کشت باغ های بادام در این استان را 5 هزار و 40 هکتار عنوان و اظهار کرد: از این میزان 452 هکتار غیربارور و چهار هزار و 588 هکتار بارور است که تولید آن دو هزار و 272 تن است.
وی با بیان اینکه شهرستان اسفراین بیشترین سطح زیر کشت و تولید را به خود اختصاص داده است گفت: عمده منطقه کشت بادام در بخش بام واقع است و فاروج در جایگاه بعدی قرار دارد که عمده ترین منطقه کشت این محصول در روستای خرق است.
شریکیان گفت: شرایط اقلیمی مناسب، سازگاری گونه، ارزش غذایی بالا، اشتغالزایی، سهولت در نگهداری و امکان صادرات از جمله دلایل اصلی توسعه کشت این محصول در استان خراسان شمالی است.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه امسال 15 هزار و 900 اصله نهال یارانه دار بین متقاضیان جهت اصلاح و نوسازی باغات توزیع شده است گفت: به منظور ارتقای دانش فنی بهره برداران از نزولات آسمانی، کارگاه آموزشی ایجاد سامانه های آبی در راراضی شیب دار تحت کشت بادام دیم در روستای خرق شهرستان فاروج برگزار شد.
خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این سطح حدود 40 هزار هکتار باغ و مابقی زراعت است.

نوشته شده در 25/08/1395 سه شنبه ساعت 13:39:56 توسط samira


بازگشت به صفحه صنایع غذایی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید