کاهش 15 درصدی تولید عسل در ابرکوه
کاهش 15 درصدی تولید عسل در ابرکوه

کاهش 15 درصدی تولید عسل در ابرکوه

 
یزد- ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: در سالجاری زنبور داران این شهرستان موفق به تولید 420 تن عسل مرغوب شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 15درصد کاهش نشان می دهد.
کاهش 15 درصدی تولید عسل در ابرکوه
مهدی غیب الهی شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا این میزان کاهش تولید را استمرار و توسعه دامنه خشکسالی در مراتع و مزارع و بروز توفان و شرایط بد جوی عنوان کرد .
وی اضافه کرد: این میزان عسل با احتساب متوسط 10کیلو گرم از هرکلنی زنبور عسل توسط 42 نفر از زنبورداران تولید شده است . 
غیب الهی ادامه داد: زنبورداران با داشتن چهار هزار و 300 کلنی زنبور عسل در زمینه تولید عسل فعالیت دارند که در همین زمینه مقدار 2هزار و500 کیلوگرم موم عسل هم تولید کردند.
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه با بیان اینکه اگر در افزایش مصرف عسل در جامعه فرهنگ سازی شود و بازاریابی آن رونق پیدا کند خاطرنشان کرد: تولید عسل در این شهرستان به 2برابر افزایش خواهد یافت.
این مسئول اضافه کرد: زنبور داران برای افزایش تولید محصول عسل در فصل بهار و تابستان به صورت مهاجرتی از مناطق ییلاقی استان های فارس و بوشهر برای پرورش زنبور عسل از گیاهان وگل های طبیعی استفاده می کنند. 
غیب الهی بیش از 20 نوع عسل توسط زنبور داران این شهرستان تولید می شود که علاوه برمصرف خوراکی خواص دارویی هم دارند که بطور مثال عسلی که از گل سیاه دانه تولید شده برای جلوگیری از افزایش قند خون بسیار موثر است.
شهرستان ابرکوه با 50 هزار نفر در 140 کیلومتری جنوب غربی یزد واقع است.

نوشته شده در 20/09/1395 شنبه ساعت 13:45:01 توسط samira


بازگشت به صفحه پرورش زنبور عسل


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید